Wpis z mikrobloga

Chciałbym poprawić swoją ogólną kondycję. Dopiero co wyrwałem się z nałogu narkotykowego który trwał 4 ostatnie lata. Przez ten czas bardzo się zaniedbałem i praktycznie NIC nie robiłem, żadnej aktywności fizycznej. Wiadomo, że dragi miały również wpływ na mój organizm. Byłem parę dni temu na basenie, 40 minut, trochę pływania, trochę rozrywki i zabawy. Po basenie wsiadłem do auta i zrobiło mi się słabo, zlałem się potem. Dzień później zakwasy jak 150, jakbym zrobił niewiadomo co.

Co polecacie dla takiej osoby, która przez długi czas nie robiła nic i doprowadziła się do nieciekawego stanu, gdzie 40 minut basenu jest mega wysiłkiem? Siłownia? Jakiś trener personalny który dobierze dobre ćwiczenia? Może co innego? Z góry dziękuję za każdą poważną odpowiedź.

#kulturystyka #silownia #cwiczenia #bieganie #pakujzwykopem #plywanie
  • 17
@PaanieDajPanSpokoj: teraz tylko wziąć się w garść i #!$%@?ć. Ciężko, długo i do bólu.
Ćwiczenia podstawowe wielostawowe na każdym treningu - martwy ciąg, przysiady i wyciskanie sztangi. Zacznij od podstaw, a zyskasz naprawdę sporo.
@m____k: Rozumiem, ale główny problem jest w czym innym. Od czego zacząć? Skoro zwykłe wejście po schodach to dla mnie wielki wysiłek to od czego mogę zacząć żeby sukcesywnie odbudowywać kondycję i formę? Bo przecież nie pójdę od razu #!$%@?ć wyciskania sztangi... To jest największy problem - jak zacząć, od czego.
@PaanieDajPanSpokoj wlasnie od sztanga powinienes zaczac. Skromne ciezary, poprawna technika, powolny progres z ciezarem. Dobrym planem bedzie np. Fbw sakera. Z latwoscia wygooglujesz. Do tego podstawy diety i za rok bedziesz zupelne innym czlowiekiem.
@Karoleer: @PaanieDajPanSpokoj: no tak srednio bym powiedzial z tym martwym i przysiadami. Jak gosc zaczyna nie wie co i jak to tylko sie zlego nauczy. Ja juz widzialem trenerow personalnych i kolegow z silowni rzucajcych tekstami kolana nie moga wychodzic przed stopy, albo plecy rownolegle do podlogi w martwym hurr durr.
A potem w krzyzu lupie a kolana #!$%@? jak po biegu ultra...

Zaczalbym na start od rowerka orbitreka, raczej
@MirkobIog: No chyba nie wleci nagle na siłkę i nie #!$%@? martwego 100kg... Niech się oswoi by wiedział co do czego, by czuł się pewnie, izolował mięśnie. To jest moja rada na początek, żeby coś po robił i wiedział po co są jakie maszyny.

ps. pamiętaj, że on sam chce ćwiczyć, a nie pod okiem kogoś co się zna. więc niech się oswoi, polubi itd.
@Karoleer: @MirkobIog: @Iryseq: @m____k:
Hej dziki, przeczytaliście że problemem jest wejście na schody, a po może kilkunastu minutach pływania zimne poty i niemal omdlenie?
@PaanieDajPanSpokoj: Cztery lata bez ruchu + używki (takie że konieczny jest odwyk). Tu trzeba zacząć od układu oddechowego i krążenia.
Na początek proponuję najzwyklejsze spacery, najlepiej po lesie. Co drugi dzień, do pół godziny, przez dwa tygodnie. Jeśli zbyt łatwo,

PÓŹNIEJ - oczywiście,
Pobierz h.....s - @Karoleer: @MirkobIog: @Iryseq: @m____k: 
Hej dziki, przeczytaliście że pr...
źródło: comment_mPdZikO18sB9gt1NwEJx3IQ6wECOw5SQ.jpg
@PaanieDajPanSpokoj: nie słuchaj specjalistów z kulką w nosie. Na razie chodź na basen, oswajaj mięśnie, dobrze się odżywiaj. Później ew. możesz dorzucić jakieś regularne ćwiczenia z własnym ciałem - podciąganie, pompki, przysiady. Jak poczujesz, że to za mało, wtedy idź na siłownie.

Barany, sztangi radzą facetowi, który zapaści po wejściu po schodach dostaje. Co za rak.