Wpis z mikrobloga

Badam sobie używane elektryki zagranico, a tu nagle Renault Zoe z 2016 r w cenach zaczynających się od 50 tys. zł () Z tego co wiem, to modele z 2016 r. mają realny zasięg w okolicach 300 km! (400 EPA) No to w sumie rewelacja samochód pokroju clio (na wikipedii piszo, ze segment C XD) za podobne pieniądze. Jest jednak jedno ale. Wszystkich ofert nie sprawdzałem, ale w większości przypadków są to samochody sprzedawane przez dealerów bez baterii XD Baterię można natomiast wynająć od Renult za od 309 do 549 zł miesięcznie - w zależności od przebiegów... No i bardzo szybko oferta przestała być atrakcyjna.

[Link rel do ogłoszeń](https://www.autoscout24.pl/wyniki?cid=0&atype=C&sort=three_tier_rank&desc=0&makemodelmodelline=60&mmvco=1&make=60&mmvmk0=60&model=20228&mmvmd0=20228&makemodelmodelline=20228&version=&pricefrom=&priceto=&fregfrom=2016&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gear=&PowerType=kW&powerfrom=&powerto=&powerFromRaw=&powerToRaw=&zipc=D&zip=⪫=&lon=&myPlace=&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsfrom=&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&offer=N&offer=D&offer=S&offer=J&offer=U&offer=O&ustate=N%2CU&emclass=&custtype=&adage=)

#samochody #motoryzacja #samochodyelektryczne #renault #tesla sorry za tag ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_YyivX2U3Ry8eeppKY3VskE57D6VpUWtK.jpg
  • 21
@pogop: to zależy ile jeździsz autem. Jeśli jeździsz dużo, to się opłaca nawet z wynajmem baterii, bo pamiętaj że płacisz za paliwo i to nie mało. Elektryki często można ładować za darmo, a nawet jeśli z własnego gniazdka, to wciąż przejechanie tych przykładowych 100km jest kilkukrotnie tańsze niż w silniku benzynowym czy diesla. Do tego dochodzi zdecydowanie mniejsza awaryjność samochodów, stąd cena za wynajem może szybko się zamortyzować.
hhahaha, i tu jest trick z reno/nissan. Patrzylem tez na to. Taki starszy ze 150km zasiegu dla mnie starcza z zapasem. ale lipa...
za cene wynajmu taniej zatankuje...
@pogop:
@namiot666: dlatego napisałem jeśli dużo jeździsz to może się opłacać.

Renault Zoe przy wykorzystaniu umowy na 15 tys. km razem z kosztami energii znajdzie się więc gdzieś na poziomie 40 zł/100 km. Jest to odpowiednik spalania ponad 7 litrów benzyny na 100 km.

Nie każdy lubi jeździć dieslem, benzynowy Renault Clio o mocy 90KM katalogowo pali ponad 6 litrów w mieście, zatem realnie z 7 litrów spali na setkę (teraz benzyna
@pogop: czyli za uzywane Zoe płacisz 15 tys euro (65 tys pln) a za nowe Clio 42,5 tys pln, zostaje jakies 22 tys na paliwo co pozwoli przejechać jakieś 68 tys kilometrów. A do Zoe jeszcze trzeba zapłacić abonament albo kupić te baterie, interes życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pogop: zależy od mocy ładowarki na pokładzie która jest wymagana do ładowania AC, z tego co wiem ma chyba 43kW ładowarkę.
Z trójfazowego gniazda przy 32A wyciągniesz może ok 12kW.
43kW ładowarki AC to rzadkość w eu, nawet nie wiem czy jakakolwiek jest w Polsce. Najpopularniejsza publiczna ładowarka AC ma max 22kW.
@pogop: jezdzilem zoe przez ostatni miesiac i to moje uwagi

Glosny przy niskich predkosciach i jak sie wacza rekuperacja

Ladowanie AC bardzo upierdliwe bo nie przewidywalne-na roznych terminalach ladowalem i problem jest taki ze samochod ma program ktory decyduje jak szybko bedzie ladowal, mysle ze chodzi o trwalosc baterii bo notorycznie naladowany na 97 albo 98 % a do tego nigdy nie naladowal w takim czasie jakim prognozowalem. Im blizej 100