Wpis z mikrobloga

@jarema87: btw, te prawdziwe bliny rosyjskie, którymi się tak nasi wschodni bracia zajadają i z którymi powstają memy, są właśnie z mąki gryczanej ;) która smakuje trochę kaszą gryczaną. czyli bardzo dobrze (ʘʘ)
@nicari Tu Hannah, zabrałam jemu telefon bo inwizibyl zabrał mi tablet i nie mam na czym lurkować xD U mnie dziś gołąbki, pomidorowa, będą pyzy z mięsem, serem, do tego domowy pasztet i zapas mięsa, jajek i wędlin na miesiąc.
@Invisible22: ♡´・ᴗ・`♡
gołąbki to nadjedzenie! zazdro :D muszę zrobić, może w weekend. dzięki za inspirację :D A pomidorowa mogłaby dla mnie nie istnieć XD dzisiaj też dostałam zapas jajeczek na ten miesiąc, jedynie 60 sztuk :D
domowy pasztet to jest majstersztyk. nie wiem jak Ty robisz, ale moja mama robi genialny, zawsze na wielkanoc, podawany z domową ćwikłą... :333

@nicari U mnie ćwikła zawsze nazywała się po prostu chrzanem gdyż buraki były dodane tylko do koloru. Chrzan świeżo kopany, tarty na dworze w przewiewnym miejscu - można się nim udusić :) Prawdziwa kanapka z chrzanem to taka, przy której płaczesz i się cieszysz jednocześnie :D A pasztet to obgotowane kości z całej świni, udko z kurczaka, podudzie z indyka, śmietana, serek WANILIOWY, jajka, cebula mocno wysmażona, pieprz podlaski ziołowy, świeżo mielony
@Invisible22: chrzanu nie znoszę :) u mnie ćwikła to buroki z dodatkiem chrzanu :P co by tylko zaostrzyć.
to jest całkiem ciekawy pasztet! próbowałabym :) moja matula robi tylko z mięsa.