Wpis z mikrobloga

@WOTANAZ: poczytaj trochę o tym, jak dochodzi do zapłodnienia i dopiero później się wypowiadaj.EllaOne ZAPOBIEGA ciąży, ale już istniejącej nie przerywa. Twój argument o zarodku, moralności, zabijaniu nie ma więc tutaj zastosowania.

Kolega @kawa-i-papierosy ma rację w swoim wpisie - największe zainteresowanie tym tematem jest wśród tych, których sytuacja nie dotyczy i którzy nie wiedzą, how into sex.
@kawa-i-papierosy: facet ma jednakowoż prawo do wypowiedzi, do manifestacji, do wolności słowa. Komentowanie takich wystąpień jak to świadczy w ogóle o niskim poziomie komentującego jako człowieka. Czy poddajesz w wątpliwość jego prawa do swobody wypowiedzi? Gdzie on twierdzi, że każdy musi się z nim zgadzać. Dopowiadasz sobie. To słabość charakteru z twojej strony. Ja tam widzę jedynie "protestujemy" - do tego na szczęście póki co w Rzeczypospolitej ma prawo każdy.
@kawa-i-papierosy: po co są protesty przeciwko wojny w Syrii? przecież to nas nie dotyczy, tylko syryjczyków. po co aktywiści protestują przeciwko znęcaniu się nad zwierzętami? przecież to nas nie dotyczy, tylko zwierząt. czy może to jest tak, że protestujemy przeciw, albo za czymś bo tak nam każe nasz światopogląd i przekonania? widzę, że Ci najbardziej postępowi obrońcy demokracji, wielcy obywatele świata mają ogromy problem z wolnością wyrażania przez innych poglądów, no
@kawa-i-papierosy: Z tego co mi wiadomo, każdy ma prawo do demonstracji czego tam mu się podoba - ot taka zasada w demokratycznym kraju (mówimy o legalnych manifach itd). A czy on coś na ten temat wie ?! Nie mnie to oceniać. Zabronić mu nie możesz trzymania i głoszenia ichniejszych postulatów. Każdy z nas domaga się prawa do wolności etc. ale kiedy drugi korzysta z to już zaczyna to niektórym przeszkadzać.
ale kiedy drugi korzysta z to już zaczyna to niektórym przeszkadzać.


@Nied: Na tym też polega wolność słowa drogi Mirku. Możesz głosić swoje poglądy, w tym także krytykować głoszenie poglądów innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vlodar: Jeszcze raz pytam - jakiej #!$%@? z logiki?

Prezentujesz jakąś swoją wizję świata i na wynikające z niej paradoksy krzyczysz "nie róbcie #!$%@? z logiki". #!$%@?ę z logiki to robi właśnie ślepe i bezmyślne założenie, że zapłodnienie magicznie, w ułamku sekundy zmienia pojedynczą komórkę w człowieka.

Nie ma granicznej daty, od kiedy ktoś jest człowiekiem, a do kiedy nie. To zawsze jest wynik konkretnych przekonań i społecznej umowy.

Powstawanie człowieka
Wystarczy otoczyć ją odpowiednią opieką (tak jak urodzone dziecko) czyli woda, jedzenie i ciepło i będzie rosło


@vlodar: To co za problem? Pozbieraj wszystkie te które się nie zagnieździły, otocz opieką, wychowaj i wszyscy zadowoleni ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zabronić mu nie możesz trzymania i głoszenia ichniejszych postulatów. Każdy z nas domaga się prawa do wolności etc. ale kiedy drugi korzysta z to już zaczyna to niektórym przeszkadzać.


@Nied: Spoko, tylko dlaczego on swoją postawą popiera narzucanie zakazu, który go nie dotyczy? Podkreślam - nie dotyczy, nie dlatego, bo jest mężczyzną czy starszą osobą, a dlatego, że - podkreślam, żeby nie pisać 2432423 raz:

NIE MUSI UŻYWAĆ TABLETEK 72 PO,
A tak nawiasem - jeżeli twierdzisz, że od chwili zapłodnienia jest prosta droga do człowieka i wystarczy nie przeszkadzać - nadal pokazuje to tylko twoją ignorancję - potwierdzić mogą to nie tylko lekarze, ale też wszyscy rodzice którzy przeżyli osobiste tragedie związane z powikłaniami ciąży...


@Mr--A-Veed:

Pozbieraj wszystkie te które się nie zagnieździły, otocz opieką, wychowaj i wszyscy zadowoleni ( ͡º ͜ʖ͡º)


@srsly_meh:

Odpowiadajcie na
@kawa-i-papierosy: tak samo z reformą edukacji, 6 latkami w szkołach i innymi... wiekszosc podpisów albo opini to opinie ludzi 60+ czyli w wiekszosci mocherów którzy albo skonczyli edukacje na podstawówce albo szkole sredniej, nie mają pojęcia o dzisiejszym systemie edukacji i gimnazjach..
@vlodar: Czyli, jeżeli ciąża zagraża życiu kobiety - i w efekcie zarówno płód umiera, jak i kobieta - to nie ratujmy, bo to jest efekt działania natury?

Zaraz powiesz, ze w takich przypadkach to jest wyjątek i ratujmy. No właśnie, wyjątek.

Jak na razie to ja i inni tutaj przedstawiamy racjonalne argumenty, oparte o logiczne myślenie, szukanie optymalnego rozwiązania i o biologię oraz kwestie społeczne.

Ty prezentujesz argumentację "bo tak".

Człowiek
@kawa-i-papierosy: Widzę że mamy klasykę gatunku - czyli przerzucanie się wzajemne ekstremami i mówienie że to norma.

Sprawa jest prosta - teraz tabletki są zabronione - jak przyjdzie PO do władzy to znowu będą dozwolone.

Poza tym uważam że zabijanie jest OK - jeśli tylko zabijamy naszych wrogów którzy zagrażają naszemu życiu ( w tym wypadku bardziej chodzi o styl życia niż samo życie).

W ogóle to powinno być tak, że
@lavinka: >Błagam. Jeśli tę pigułkę zastosuje się podczas trwania ciąży, to może spowodować poronienie. O to chodzi.

Przestudiowałam charakterystykę produktu leczniczego jakim jest EllaOne i w całym dokumencie nie ma ani słowa na temat ryzyka poronienia, jest natomiast wspomniane jedynie, że przeciwwskazanie stanowi ciąża ze względu na "bardzo ograniczoną ilość danych dotyczących stanu zdrowia płodu/noworodka w przypadku narażenia ciąży na działanie octanu uliprystalu.", co nie jest absolutnie równoznaczne poronieniom. Jeżeli charakterystyka
@kawa-i-papierosy: Co ty mi tu pie.. opowiadasz.
1. Ciążę po gwałcie można usuwać
2. Nawet niekochane dzieci mogą być doskonałymi plątnikami podatków
3. To że coś nie jest napisane oznacza jedynie tyle, że nie mamy o tym informacji
4. Ja jestem gorącym zwolennikiem pakietu: Brak emerytur + swobodny dostęp do broni (jak w USA) + brak jakichkolwiek regulacji co do usuwania ciąży == wszystko się unormuję z czasem
człowieku, Twoje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z logiką a sam zarzucasz Mireczkowi gwałt na logice... trochę żenada.


@Theczarek: dziękuję za konstruktywny wpis i bardzo ważny głos w tej dyskusji.

1. Ciążę po gwałcie można usuwać


@sauron73: Po pierwsze: JESZCZE można. Prolajferzy chcą zaostrzyć ten przepis. Po drugie: twoim zdaniem co jest większą traumą dla kobiety, zażycie tabletki czy skrobanka?

2. Nawet niekochane dzieci mogą być doskonałymi plątnikami podatków


@
@kawa-i-papierosy: Podobno skrobanka jest super i daje poczucie spełnienia i wolności. Tak mówią kobiety z ruchów feministycznych. Osobiście to nie wiem nie sprawdzałem.

Tak na prawdę to poddaję w wątpliwość twierdzenie, że głos w sprawie zabierają osoby które to nie dotyczy.
Nawet jeśli ktoś ma powiedzmy 70lat to za 30 też będzie chciał mieć emeryturę c'nie?
@kawa-i-papierosy: @zbite_jaja: to jest fajniejsza wersja :)

po drugie: twoim zdaniem co jest większą traumą dla kobiety, zażycie tabletki czy skrobanka?


@kawa-i-papierosy: jaka trauma? przeciez skrobanka to zabieg, 5 minut i po krzyku, manicure trwa dluzej, zreszta mozna go robic w miedzyczasie. #pdk
z ellaone mamy problem zwiazany z glupota jego "uzytkowniczek", ktore czesto mysla ze im bardzie "po terminie" tym po prostu wiecej ich trzeba zazyc. swiadomosc mlodych
źródło: comment_AYELIrK3P5Aq94acXwYjC1mB8MV3IEhB.jpg
Podobno skrobanka jest super i daje poczucie spełnienia i wolności. Tak mówią kobiety z ruchów feministycznych. Osobiście to nie wiem nie sprawdzałem.


@sauron73: ech, jednak nie ma sensu z tobą rozmawiać.

z ellaone mamy problem zwiazany z glupota jego "uzytkowniczek", ktore czesto mysla ze im bardzie "po terminie" tym po prostu wiecej ich trzeba zazyc.


@alienv: i to jest argument, żeby ograniczyć dostęp dla wszystkich, a nie edukować tych głupich?
Dlatego gloryfikujesz bardziej humanitarne morderstwo (sorry, ale dla mnie to morderstwo) od mniej humanitarnego.


@vlodar: ale zdajesz sobie sprawę, ze gwłacisz własna logikę?

gloryfikujesz[...] morderstwo

dla mnie to morderstwo


dla niego to nie morderstwo, elo benc.
Ale w drugą stronę to też patologia - bo uznawanie każdej zapłodnionej komórki jajowej za człowieka rodzi masę patologii i paradoksów moralnych.


@Mr--A-Veed: już próbowałem to tłumaczyć. Człowiek jest jak ma pełne genom i #!$%@?. Zygota to człowiek i #!$%@?. A ze brak zagnieżdżenia jest powszechny? #!$%@?, wypadek i tyle. Niektórzy wolą zaakceptować częste i naturalne zgony dzieci niż uznać zbiór komórek z coś co można usunąć. Inna moralność.

Powstawanie człowieka
ech, jednak nie ma sensu z tobą rozmawiać.


@kawa-i-papierosy: zauważyłem ze reagujesz w ten sposób na kazdy argument, którego nie jestes w stanie skontrować. to była parafraza wielu wypowiedzi tzw aktywistów, stąd odpowiedni tag.

i to jest argument, żeby ograniczyć dostęp dla wszystkich, a nie edukować tych głupich? :)


@kawa-i-papierosy: gdzie tak napisałem? napisałem z czym jest problem. strasznie łatwo szufladkujesz ludzi.

ale mimo wszystko odpowiadając na pytanie: wg tego
zauważyłem ze reagujesz w ten sposób na kazdy argument, którego nie jestes w stanie skontrować. to była parafraza wielu wypowiedzi tzw aktywistów, stąd odpowiedni tag.


@alienv: wiem co to było, dlatego nie ma sensu rozmawiać. Każdy argument? Powtarzam milion razy odpowiedzi na te same pytania. Gdzie niby w ten sposób napisałem w odpowiedzi na jakikolwiek sensowny argument?

gdzie tak napisałem? napisałem z czym jest problem. strasznie łatwo szufladkujesz ludzi.


@alienv:
@kawa-i-papierosy: A co Ci dziadek przeszkadza? Przecież on przechodził przez życie i ma jakiś bagaż doświadczeń i takie właśnie ma zdanie, #!$%@? Ci z tym dziadkiem? Może on jeszcze jest "aktywny" ale nie podoba mu się to i tyle. Pigułka powinna być dostępna, jak najbardziej, choćby awaryjnie. Jednakże sam postępuję tak by nigdy moja dziewczyna jej nie musiała brać. Ale argument z dziadkiem to debilizm, bo niektóre rzeczy musiał przeżyć i
Ja #!$%@?ę, to znaczy że jak coś mnie nie dotyczy to mam nie reagować?...#rakcontent

Ja dla przykładu mam nadzieję że wszystkich producentów reklam i producentów suplementów diety jebnie pociąg na wycieczce zbiorowej albo cokolwiek pojedynczo...
Nie dotyczy mnie...
Pigułki antykoncepcyjne a zwłaszcza pigułka PO uczy hedonistycznego podejścia do życia. Ludzie mając świadomość że takie coś istnieje mogą uważać że seks jest TYLKO źródłem przyjemności, co depcze tą sferę człowieczeństwa. Zamiast odpowiedzialnego i rozsądnego podejścia do tej sfery, mamy dzięki takim środkom postępujące zbydlęcenie i odczłowieczenie tej istotnej części życia ludzkiego. Jako że jesteśmy istotami stadnymi, żyjemy w społeczności przyzwalanie na to, godzenie się, akceptowanie ma istotny wpływ na wielu pozostałych