Wpis z mikrobloga

Przypomniałem sobie o tym właśnie teraz, kiedy jest szum na ten temat. Doszedłem do wniosku że ta malutka pigułka uratowała mi życie. To kim jestem teraz, to z kim teraz mam dzieci, to kim jest moja żona to zasługa tej małej pigułki. Gdyby na tamte czasy moja dziewczyna zaszła w ciążę miałbym zmarnowane życie.


@hatersgonnahate: nie jesteś w stanie powiedzieć co by było. Może dziecko by Cie zmienilo i zachęciło do
@kawa-i-papierosy: zawsze mnie zastanawialo w czarnym protescie gaslo "moja macica moja sprawa". A co w przypadku jezeli kobieta chce aborcji a ojciec dziecka chce zeby sie urodzilo? O ile sie nie myle to musiala wypiac dupe wiec brala pod uwage ze ten kto wklada moze zostac potencjalnym ojcem? W calym tyl lewicowym krzyku nie slyszalem takiego argumentu. Lewica swoimi haslami pokazuje ze jest intelektualnie na poziomie ameby. Widzi to co chce
@kawa-i-papierosy: Zasadniczo może szkodzić, jako środek wczesnoporonny, dlatego zresztą powinna być stosowana pod jaką taką kontrolą lekarza, a nie jak cukierki. Chodzi o to, że we wczesnym stadium blokuje zagnieżdżenie zarodka, ale w późnym już powoduje typowe poronienie, a samo poronienie to możliwy krwotok i liczne powikłania. I tak naprawdę po zażyciu kobieta powinna po jakimś czasie udać się na kontrol do gina, czy wszystko jest w porządku.
@bluberr: Tabletka nie jest ingerowaniem w życie, dopóki nie zdefiniujemy, w którym momencie to życie się zaczyna. I tu dochodzimy do podstawowego problemu, bo dla każdego oznacza to co innego. Serce bije już w 6t, a tabletka po zastosowana na takim zarodku powoduje jego obumarcie także po zagnieżdżeniu. Tak że ten, sprawa nie jest taka hop siup prosta.
Przecież zawsze było tak że zakazywaniem sie interesują głównie ci którzy nigdy czegoś nie robili i sie po prostu nie znają
albo co najgorsze znają sie ale w imie swojego poglądu politycznego mimo wszystko zmieniają zdanie wiedząc że jest to gówno prawda bo tak pan jezus/kaczyński/korwin/zandberg powiedział a trzeba słuchać swojego mentora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lavinka a w dyskusji nie było czasem mowy o ellaone a nie o środkach wczesnoporonnych? Bo 6 tygodni to trochę więcej niż max 5 dni podczas których ta tabletka ma szansę działać. (jeśli masz źródło potwierdzające ze tabletka spowoduje poronienie to poproszę ale to nic nie zmienia, prawidłowo stosowana ma być max 5 dni po stosunku)
@WOTANAZ:

Dyskusja jest bez sensu. Wystarczy wpisać hasło "przerwanie ciąży" w googla i wyskakuje co trzeba. Na przykład to:

http://www.mediklinik.sk/pl/ginekologia

Wyskok na Słowację, koszt 370 euro, zabieg w 1 dzień sprawa załatwiona. Żadnych pytań, żadnych dodatkowych papierów.

Możesz sobie jeszcze 100 lat gadać gdzie zaczyna się człowiek i filozofować z pozycji absolutnej moralności. Inne kraje mają to w dupie, wprowadziły u siebie takie prawo że ciążę można przerwać do 12 tygodnia
Z dalszej perspektywy widać więcej i - nie rzadko - lepiej.

Dziwi mnie to, że młodzi ludzie tak łatwo pozbywają się wiedzy i doświadczenia życiowego starszych od siebie.
@bluberr: Ellaone ma działanie wczesnoporonne również. Dlatego właśnie jest na tę tabletkę hejt. Tłumaczę, bo chyba nie wszyscy rozumieją, że nie zawsze tabletka stosowana jest zgodnie z przeznaczeniem.
@comrade: no jasne, o pedofilii też możesz sobie pleść trzy po trzy co tam chcesz jakie to złe i niedobre, w innych kręgach kulturowych mają to w dupie, śmigasz sobie na tajlandię albo do kambodży, dajesz parę złotych taksiarzowi i koniec, jesteś w raju. kto chce korzysta, kto nie chce - nie korzysta. kraje, które u siebie ograniczają pedofilię powodują tylko seksturystykę i tyle.
@lavinka chciałam źródło :/

Czy wszystkie leki które stosowane niezgodnie z przeznaczeniem powodują poronienie mają być na receptę? Z tego co wiem, kobietom w ciąży nie wolno przyjmować prawie żadnych leków bo cokolwiek może źle wpłynąć na płód.