Wpis z mikrobloga

Pytanko do ludzi w temacie #virtualbox #linux #systemyoperacyjne:

Chciałbym odpalić sobie Linuxa minta w wirtualnej maszynie, robię wszystko według instrukcji ale dostaję to co na obrazku:

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Reinstalacja nie pomaga.

PS. No chyba, że ktoś powie mi czy warto i jak zainstalować BEZPROBLEMOWO linuxa obok win 7. U mnie to wygląda tak:

1. SSD - na nim system win7
2. HDD na pliki
3. HDD też na pliki

Chciałbym zainstalować linuxa najlepiej na HDD tak żeby nie było problemu z bootowaniem. Ktoś tak robił?
Pobierz paw39 - Pytanko do ludzi w temacie #virtualbox #linux #systemyoperacyjne:

Chciałby...
źródło: comment_ffEantE7YQQ4HDwYzRDhukyts56vFvuQ.jpg
  • 13
@paw39: Zainstaluj normalnie Minta, doda własny Bootloader, za pomocą którego będziesz wybierał co chcesz odpalić. Nigdy odwrotnie, bo Windows pcha swój i ma gdzieś czy są inne systemy. Przynajmniej tak było za 7.
@paw39: Nie musi być ten sam dysk, instalator po prostu wrzuci się do bootloadera/wrzuci swój i zachowa wpisy łindołsa. Z tym że patrz jak instalujesz, domyślnie mint czyści dysk na którym go wrzucasz.
@99942Apophis: motyla noga, ale po reinstalacji windy można to jakoś szybko naprawić, żeby znów był widoczny linux i winda do wyboru? Nie ukrywam, że wygodniej mi mieć linuxa zainstalowanego niż bawić się w wirtualkę no ale problem nie do końca został rozwiązany bo powinno śmigać a nie śmiga
@paw39: Na pewno można, ale jeśli chodzi o Linux'a nie pomogę Ci, sam miałem kiedyś Win 7 + Mint, ale nie jestem na tyle zaawansowany by Ci powiedzieć jak to zrobić, ale zapewne w guuglach coś znajdziesz.
@caffe: znalazłem ten temat w google, ale psikus jak mi sprawiała to taki, że nie mogłem wybrać żadnego systemu 64-bit do zainstalowania, po przestawieniu w biosie było już ok
@Refusek: zrobiłem tak, że na osobnym dysku mam minta i po prostu wybieram pomiędzy dwoma systemami.
PS. Z minta 17 byłem zadowolony ale 18 coś nie jest dopieszczona wg mnie