Wpis z mikrobloga

@frogii1990:
szukają naiwnych i widać znajdują, kto choć przez chwilę stara się znaleźć w tym logikę.

Licencja jest nie sprzedawalna, przyporządkowana do urządzenia. Koniec i kropka.
@dob3k: gre czy książkę masz na tym licencje? win w wersji box sam kupowałem i mam do dziś.
po co wyrzucać 30 zeta jak masz dokładnie to samo za darmochę aktywatorem
@mati1990: z tego co pamietam wydawcy gier caly czas walcza z odsprzedaza jak moga tylko narazie kazdy im sie smieje w twarz a odsprzedaz juz raz oplaconej kopii windowsa kazdy uwaza za kradziez mimo ze to dokladnie to samo.
@mati1990: a czy mozesz otworzyć plik exela na wiedzminie 3?
Przeciez pisze wyzej ze ms sobie dostosowal licencje pod siebie ale sama zasada odsprzedazy sie w sumie nie rozni.

Wydawcy gier np teraz tak lubia wydawac cyfrowo bo nie mozesz odsprzedac mimo ze np eu ich cisnie ze powinnismy móc odsprzedac wersje cyfrowa tak samo jak pudelkowa bo kupilismy ja tak samo jak pudelkowa i powinnismy moc nia tak samo rozporzadzac.
@dob3k: nie tykam kijem wirtualnego gówna, kupuje tylko w pudełkach. jeden dystrybutor przesadził dając w pudełku sam klucz do steama. nigdy nic nie wiadomo i w każdej chwili mogą wyłączyć tak jak origin w jednym państwie
@dob3k: a uzywaną gre lub ksiazke od kumpla byscie kupili czy to tez jest zlodziejstwo bo producent nie dostaje powtórnie za nia pieniedzy tylko kumpel? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A powiedz mi prosze jak w czasach DRMów moge kupić używaną grę ktora sobie przypisze do własnego konta steam? xD

@dob3k:
kupujesz prawo użytkowego wg zapisanej licencji. Nie rozumiesz, w ogóle o co chodzi.
Czy Tobie się to podoba czy nie, to nie ma związku.

To jest takie januszowanie.

Napisz książkę, wydaj, a później inny kolega przepisze ją i wyda i będzie zarabiał.
Czy to będzie wg. Ciebie ok.?
@tsset:

Napisz książkę, wydaj, a później inny kolega przepisze ją i wyda i będzie zarabiał

Osoby ktore podpisuja czyjas prace wlasnym nazwiskiem i sprzedaja ja badz zarabiaja na niej pieniadze kopal bym jak kurczaki.

kupujesz prawo użytkowego wg zapisanej licencji

Moze za krotko zyjesz zeby wiedziec jak to prawo sie zmienialo ze doszlo do tego ze wmowili ludziom ze placa za "wynajecie" gry i ze ta kopia mimo ze zaplacili do
@dob3k:
Myślę, że żyję trochę dłużej od Ciebie, ale wiek z mądrością życiową nie ma nic wspólnego... zazwyczaj.

Była, taka polityka, że wszystkim po równo.

Przepraszam, ale nie będę polemizował, bo argumenty są bez kompletnej wiedzy.

rozumiem a klienci pozbawieni wyboru maja zrec gruz albo #!$%@?.

przepraszam, ale tak się nie wypowiadałem, ani takim językiem, więc proszę nie dokładaj po skrajności
@tsset: Mysle ze zyjesz krocej ode mnie ale nie w tym sęk. Jesli zyjesz juz troche to powinienes pamietac jak to wygladalo wczesniej (jak z muzyka filmami i ksiazkami obecnie)i kazdy byl zadowolony. Pozniej zaczeto biadolic jak to piractwo zabija branze ajj wajj (mimo ze zyski nie spadaly tylko rosly) i musza koniecznie zaczac przeciwdzialac temu przypisujac do konta bez mozliwosci odsprzedazy (a chodzilo tylko o to ze bardzo ich bolal