Wpis z mikrobloga

#taxi #warszawa ? dziękuje, nigdy więcej xD właśnie jakiś janusz próbował mnie #!$%@?ć na kursie z hotelu na dworzec. Po drodze kilkakrotnie przełączał na drugą taryfę. Jak się go spytałem czemu właśnie przez chwile jechaliśmy na 2 zamiast na 1 to powiedział ze przypadkiem mu się musiało wcisnąć a potem znowu odwcisnąć przy zmianie biegów xD powiedziałem ze zapłacę mniej bo mnie oszukuje. Próbował się tłumaczyć ale sam zrozumiał ze jest w średniej sytuacji. Zmniejszył cenę o ~30%. Powiedziałem na spokojnie ze sami sobie psują rynek i ze następnym razem pojadę uberem xD przeprosił i życzył miłej podróży.

#uber > gowno > #taxi
  • 66
to po #!$%@? jest ten cały cennik

@fastmotion: nie wiem. Zawsze pytam lokalsa ile kosztuje przejazd (np. 50 rubli) i tyle ustalam szybko z kierowcą, wsiadam i płacę jak wysiadam bez zbędnych ceregieli.

taksiarz poda zawyżona cene i co? Jak nie znasz miasta to skad masz o tym wiedzieć?


@jamnig: można dowiedzieć się odpowiednio wcześniej lub zapytać kogoś na ulicy. Podchodząc do taksówkarza musisz wyjść z założenia, że będzie chciał
@fuuYeah:

Uber, a raczej jego kierowcy, byli fajni i uczciwy na początku, bo próbowali wyrobić sobie dobrą markę co im się doskonale udało. Teraz jednak kierowcy Ubera grają sobie w wolną amerykankę i zamiast jeździć zgodnie z wytyczoną przez nawigację trasę, wybierają nieco inną, dłuższą. Czytałem tutaj na wykopie o podobnej praktyce, ale że z płatnych podwózek rzadko korzystam to mnie to nie spotkało, aż do niedawna.

Podczas przejazdu Uberem doskonale
Uber, a raczej jego kierowcy, byli fajni i uczciwy na początku, bo próbowali wyrobić sobie dobrą markę co im się doskonale udało. Teraz jednak kierowcy Ubera grają sobie w wolną amerykankę i zamiast jeździć zgodnie z wytyczoną przez nawigację trasę, wybierają nieco inną, dłuższą. Czytałem tutaj na wykopie o podobnej praktyce, ale że z płatnych podwózek rzadko korzystam to mnie to nie spotkało, aż do niedawna.


@M4lutki: reklamacja to 3 kliknięcia
@M4lutki: #!$%@?, w apce jak byk masz możliwość zgłoszenia problemu z przejazdem. Masz nawet do wyboru rodzaj problemu żebyś nie musiał się rozpisywać. Zgłoszenie rozpatrzone zazwyczaj w max pół godziny, często szybciej. Na końcu masz dokładną mapę każdego przejazdu. No naprawdę, czego jeszcze potrzebujesz? Dostajesz jakiś hajs ze swojego taxi korpo za pisanie takich głupot?
@fastmotion: Napisałem obiektywnie, że Uber też tnie w #!$%@?. Nie widzę powodu by to ukrywać.
Reklamacja, reklamacją, ale sam fakt jest warty przytoczenia, zwłaszcza, że z tego co widzę jest to coraz częstsza praktyka.

Dostajesz jakiś hajs ze swojego taxi korpo za pisanie takich głupot?


Ale żeś przygadał, jak kocioł garnkowi xD Mm wrażenie, że siedzisz tam przed kompem #!$%@? jakbym Ci matkę obraził, a ja tylko zwróciłem uwagę, że kierowcy
@M4lutki: piszesz po prostu bzdury. "Uber raz pojechał trochę dalej niz mógł, już nigdy nie pojadę uberem! Od teraz tylko taxi, w końcu taxi nigdy by nie śmiało przejechać na około!"

Nie ma to żadnego sensu, żaden normalny człowiek nie myśli w ten sposób, więc czytając takie teksty mam przed oczami złotówę w kamizelce który baszta konkurencję na mirko w trakcie postoju. Już zresztą jeden był ale chyba usunął konto. Nie
@fastmotion: Napisałem faktyczną sytuację która mi się przytrafiła, a Ty już rzucasz tekstem, że bzdury i pianę bijesz, bo ktoś Uberkowi wytknął błąd i jeszcze miał czelność napisać, że już Uberkiem nie pojedzie.

Sry, do Ubera przyciągnęła mnie głównie wygodna aplikacja i dobrej jakości pojazdy. I faktycznie, następnym razem gdy będę mógł to pojadę jakiś iCarem czy innym iTaxi, bo ono w przeciwieństwie do Ubera nie orżnęło mnie na prostej jak
Pobierz
źródło: comment_vDysvMRPhg7hfEBYYGrpDz54a1Lbv5VL.jpg
@justbreathe: Nie wiem z czego kiśniesz. Byłem w wielu miastach i oprócz braku metra to jest naprawdę zajebiście zrobione, pierdyliard przystanków. W takim Paryżu w nocy autobusem nawet nie pojedziesz w wielu miejscach xD W Warszawie z każdego #!$%@? pod miastem (nawet miejscowości ościennie i w nocy również) dojedziesz na maks 2 przesiadki w każde miejsce w mieście. Jak masz bilet na dwie strefy to możesz sobie jeździć nawet w Legionowa
Pobierz
źródło: comment_mDU6HU3igghrgRGnHUQkvscsvWOGrF3E.jpg
@Instynkt: @XpedobearX:

Byłem we Włoszech i tam faktycznie ichniejsze "ZTM" ssie pałkę, ale mieszkając np. na Mokotowie Dolnym (czyli żadne zadupie) powrót nocnym z plaży przy Wiśle to był dramat. Z buta wyszłoby 30 min krócej a Uberem <15zł. Nie jest to najgorsza komunikacja z jaką miałem do czynienia, niektóre połączenie są naprawdę wygodne, ale porównywanie jej do najlepszych na świecie to spore przegięcie ( ͡° ͜ʖ ͡
@justbreathe: Bo znad Wisły musisz przesiąść się na Centralu i tracisz automatycznie 15min na następny :P A co do Ubera to wiesz, tutaj płacisz stówkę za całego miecha a Uber zawsze będzie lepszy bo droższy (sam jeżdżę sporo Uberem jak mi się spieszy). Ogólnie latem na Mokotów w stronę Sadyby dobrze jakby leciał nocny Wisłostradą aż na Czerniakowską itp.
@XpedobearX: Z wielu miejsc trzeba się przesiadać na Centralnym/Wschodnim(?) albo Zachodnim nie pamiętam - w każdym razie to jest najbardziej #!$%@?ące. Zresztą we Wro też wszystkie nocne jeżdżą przez dworzec, ale są o wiele lepiej zgrane i zaplanowane te przejazdy.
@justbreathe: Nie, po prostu jest to największa nocna pętla, z której startuje sporo autobusów na całą Warszawę (Centralny i nie wszystkie stamtąd). Reszta do pociągów jedynie. Co do nocnych, zawsze jest tak, że zajeżdżasz na centralny i za maks 15min będzie twój kolejny, który dowiezie cię już do domu. Akurat spalisz fajka i wsiadasz sobie miejsce zając. Ogólnie z każdego prawie przystanku nocne jeżdżą co 30min jeśli jest tylko jeden autobus