Wpis z mikrobloga

Właśnie mamy spór z przeciwnikiem teorii ewolucji, że to jedna wierudna bzdura. Dlaczego? A bo tak. Z zasady jako katolik. Generalnie jedna osoba na 6 znowu powtarza ten stek bzdur.
Ciekawe, jak uważają wykopki.

#pytanie #ankieta #nauka #ewolucja #kreacjonizm

Czy wierzysz w terorię ewolucji?

  • Tak, wierzę 83.0% (2004)
  • Nie, wierzę w kreacjonizm 6.5% (158)
  • Nie i nie wierzę w obydwa modele 5.9% (142)
  • Nie mam zdania 4.6% (110)

Oddanych głosów: 2414

  • 92
@melekhov: Mnie zawsze ciekawi co przeszkadza wielce katolikom wierzenie w teorię ewolucji... Jakby to, że Bóg działa poprzez przyrodę nie było czymś oczywistym z Pisma Świętego. Chyba że wśród konserwatywnych katolików zostanę właśnie heretykiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dla mnie to raczej normalne, że Bóg (w którego wierzę) działa poprzez przyrodę, stworzył świat nadając mu istnienie, ale działając poprzez przyrodę. Tak samo wielki wybuch, normalna Boża sprawa.
@melekhov: Dlaczego nie ma opcji "Wierzę zarówno w ewolucjonizm, jak i kreacjonizm"? Przecież jedno drugiego nie wyklucza. Wręcz przeciwnie... Kolejność stwarzania kolejnych etapów świata przez Boga odpowiada mniej więcej ustaleniom naukowym.
@mroz3 właśnie się zastanawiam, czy jak kliknąłem: Tak, wierzę. To czy nie zrobiłem z siebie głupka, bo to nie jest kwestia wiary tylko #!$%@? prawda. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mroz3: @Majk_: Nie żebym zaprzeczał teorii ewolucji czy oskarżał środowiska naukowe o jakiś spisek xD ale zauważcie, że przeciętny człowiek nie ma środków/czasu/wiedzy aby zweryfikować rezultaty ich badań więc zawierza im, że go nie okłamują. Czy wam się to podoba czy nie wiara jest elementem życia każdego człowieka bez względu na jego nastawienie do religii.