Wpis z mikrobloga

Właśnie mamy spór z przeciwnikiem teorii ewolucji, że to jedna wierudna bzdura. Dlaczego? A bo tak. Z zasady jako katolik. Generalnie jedna osoba na 6 znowu powtarza ten stek bzdur.
Ciekawe, jak uważają wykopki.

#pytanie #ankieta #nauka #ewolucja #kreacjonizm

Czy wierzysz w terorię ewolucji?

  • Tak, wierzę 83.0% (2004)
  • Nie, wierzę w kreacjonizm 6.5% (158)
  • Nie i nie wierzę w obydwa modele 5.9% (142)
  • Nie mam zdania 4.6% (110)

Oddanych głosów: 2414

  • 92
  • Odpowiedz
  • 2
@Bromatologia: jutro mam dostać materiały przeczące teorii ewolucji, że to jedna wielka bzdura. Mogę je umieścić jako wpis, czy znalezisko.
Oczywiście wiem, że ewolucja to fakt.
  • Odpowiedz
@melekhov: Jako katolika i osobę związaną z nauką nic mnie tak nie denerwuję jak niedouczeni katolicy.
Głównym problemem jest to, że często skończyli edukację dotycząca wiary katolickiej w podstawówce. Wtedy rzeczywiście dzieciom opowiada się o stworzeniu świata w 7 dni, bez wytłumaczenia poetyckiego wymiaru tego tekstu.
Kościół katolicki od dawna nie wyklucza teorii ewolucji, co więcej na podstawie dowodów istniejących w przyrodzie skłania się do tego, że teoria ta jest
  • Odpowiedz
@melekhov:
Pytanie z cyklu - czy wierzysz w to, że Ziemia trzyma się na skorupach dwóch żółwi i słoniu czy jest ciałem niebieskim krążącym wokół wielkiej gwiazdy, bo mamy taki spór z moimi kolegami xD.
  • Odpowiedz
Wierzę że świat został wygenerowany w 7 dni.
Dziś jesteśmy dopiero w 12 dniu od czasu uruchomienia Symulacji.
Podobno mają wszystko zresetować ze względu na niezadowalające rezultaty...

  • Odpowiedz
@naciski: Wierzę w coś, co zostało udowodnione. To akurat są fakty.


Ewolucja istnieje bo cie otacza. Różne gatunki zwierząt i ich dawni krewni to wystarczający dowód? Albo to, że to bardziej prawdopodobne niż że ulepiono nas z gliny a laseczki są z naszych żeber, bo tak napisał jakiś koleś ileś tys lat temu
  • Odpowiedz
@melekhov:
w teorię ewolucji - tak, tu nie ma w co wierzyć, bo to jest potwierdzone naukowo, że występuje u wielu organizmów, nawet w krótkich okresach czasu
w powszechne rozumowanie, że człowiek ewoluował z małpy - nie, bo ta teoria jest niepotwierdzona, bo nie znaleziono dotychczas wspólnego przodka
  • Odpowiedz
@melekhov: Wiara katolicka i teoria ewolucji się nie wyklucza ale kogo to obchodzi...
Napisane że Bóg stworzył człowieka, ale nie pod jaką postacią, ludzie biorą wszystko zbyt dosłownie...
To historia żeby wytłumaczyć prostym ludzia. Nikt nie udowodni że Bóg istnieje ale też nie udowodni że nie istnieje to zależy od człowieka, jeśli wierzysz to twoja sprawa.
  • Odpowiedz
@mroz3: @Majk_: teoria ewolucji to teoria, nie żaden 100% pewien fakt. Nie została przez nic udowodniona, kiedy ktoś wymyśli coś lepszego i jakoś to poprze, to ten nowy twór zastąpi stary. I tak w kółko.
Więc owszem, teoria ewolucji to w jest w pewnej mierze kwestia wiary.
  • Odpowiedz