Wpis z mikrobloga

#!$%@? mirki, muszę trochę wylać #gorzkiezale. Żona moja jest rezydentem na pediatrii. PiS wprowadza zmianę prawa dotyczącą POZ. Od 2018 roku ma stracić pracę w przychodni (stracą wszyscy rezydenci, którzy nie mają skończonej specjalizacji), gdzie przyjmuje dzieci, a od 2025 roku w ogóle ma nie być pediatrów w POZ - mają być tylko lekarze rodzinni.
Właśnie wzięliśmy kredyt ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1) Rodzice stracą dostęp do pediatrów w przychodni
2) Przychodnie stracą pracowników
3) Rezydenci stracą dodatkowe źródło utrzymania
4) Państwo straci podatki i składki (moja żona jest na 1 osobowej działalności gospodarczej)
5) Wyobraźcie sobie teraz że praktycznie znaczna większość dzieci będzie odsyłana do szpitala...

No #!$%@? #dobrazmiana #!$%@? #pis, dobrze to wymyśliłeś bulwo.

Źródło:
http://www.politykazdrowotna.com/14721,nie-bedzie-juz-pediatrow-w-poz
  • 141
@maros223: bez rodzinnych koncesji i dochodowej specjalizacji, tylko samobójcy albo ideowcy wybierają ten kierunek zawodowy. Takie są realia polskiej służby zdrowia i wiadomo to od kilkunastu lat, dodatkowo patrząc na politykę NFZ, mozna być tylko pewnym, że bedzie coraz gorzej. Dlatego zawsze zastanawia mnie, dlaczego tak inteligentni ludzie, jak lekarze, piszą sie na udział w tym procederze, a potem narzekania i strajki.
@maros223: Nie trafisz na wykop z takimi żalami. Tu siedzi banda kretynów. Moja też jest rezydentem i sobie dorabia w POZ. Znam Twój ból.

Najśmieszniejsze jest to, że w tym roku przyjęli na medycynę 2x więcej studentów niż 5 lat temu jeszcze. A miejsc rezydenckich jest jak kot napłakał. Zostanie mnóstwo sfrustrowanych lekarzy POZ bez perspektyw na przyszłość za 5-6 lat, a juz tacy są.

W tym kraju najlepsze co jest
@hopsztos:
Odniosę. Nie widziałem tego tekstu i życzę wszystkim, żeby tak się stało. Żeby rodzice mieli dalej dostęp do lekarza pediatry. Jednak, dalej uważam, że o sprawie trzeba mówić głośno, bo posłowie często nie skupiają się na meritum ustawy, a na tym by głosować tak jak chce prezes ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@maros223: Po co braliście kredyt teraz, skoro Polska jest w niestabilnej sytuacji? Cała Europa o tym wie, a wy nie wiecie?
Poza tym od dawna wiadomo, że ta ustawa w takiej wersji nie wejdzie w życie. Pracują jeszcze nad tym projektem i wprowadzą poprawki. Czemu każdy płacze zanim ustawa wejdzie w życie i jest niedokończona? Później ustawa się zmienia, wchodzą poprawki itd i wtedy już cisza. Mogłeś się wstrzymać z tym
czym się różni rezydent od pediatry i jak długa droga jest od jednego do drugiego?


@stan-tookie-1: To lekarz w trakcie specjalizacji. Zależy od rodzaju specki. Pediatria trwa 5 lat

na osłodę to od paru lat bardzo dynamicznie rozwija się prywatna opieka zdrowotna, wynalazki typu Medicover,Luxmed itd dalej będą potrzebować pracowników, czemu Twoja żona by nie miała tam pracować?


@stan-tookie-1: dokładnie w czymś takim pracuje, to jest właśnie POZ - NZOZ.
@stan-tookie-1: Najpierw trzeba być lekarzem , czyli 7 lat od matury. A potem się decyduje gdzie się chce iść, albo raczej gdzie państwo da miejsce. Bo np. Chcesz być endokrynologiem, a miejsc 0 w danym roku.
Po wybraniu specjalizacji pracujesz na danym oddziale przez okreslony czas, lecząc pacjentów 'pod nadzorem' opiekina. (W Polsce róznie z tym bywa, czesto czlowiek jest zostawiony sam sobie z decyzja o odnosnie czyjegos zycia i pełna
dokładnie z takich przychodni właśnie chcą (?) się pozbyć lekarzy rezydentów.


@maros223: który cytat artykułu o tym mówi? Bardziej się skupia na lekarzach już ze specjalizacją pediatrii i o tym że planowany jest powrót do sytuacji sprzed połowy 2015r. gdzie nie mogli prowadzić solo POZ tylko musieli być pracownikami