Wpis z mikrobloga

#!$%@? mirki, muszę trochę wylać #gorzkiezale. Żona moja jest rezydentem na pediatrii. PiS wprowadza zmianę prawa dotyczącą POZ. Od 2018 roku ma stracić pracę w przychodni (stracą wszyscy rezydenci, którzy nie mają skończonej specjalizacji), gdzie przyjmuje dzieci, a od 2025 roku w ogóle ma nie być pediatrów w POZ - mają być tylko lekarze rodzinni.
Właśnie wzięliśmy kredyt ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1) Rodzice stracą dostęp do pediatrów w przychodni
2) Przychodnie stracą pracowników
3) Rezydenci stracą dodatkowe źródło utrzymania
4) Państwo straci podatki i składki (moja żona jest na 1 osobowej działalności gospodarczej)
5) Wyobraźcie sobie teraz że praktycznie znaczna większość dzieci będzie odsyłana do szpitala...

No #!$%@? #dobrazmiana #!$%@? #pis, dobrze to wymyśliłeś bulwo.

Źródło:
http://www.politykazdrowotna.com/14721,nie-bedzie-juz-pediatrow-w-poz
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

odpowiedzialna praca, nieporównywalna z innymi zawodami


@baklava: nie wiem gdzie pracowałaś ale jest mnóstwo zawodów gdzie jest większa odpowiedzialność, a są podobnie płatne na początku a później nie tak dobrze. Nie myśląc daleko, jakakolwiek jednostka nadzoru na budowie. pierwsza pensja 2k, a musisz pilnować ludzi żeby nie było wypadku bo idzie na ciebie a % wypadków chyba najwyższy ze wszystkich branż.

fajnie że myślisz o tym zawodzie jako o czymś
  • Odpowiedz
@baklava: E tam, ja zaczalem sie uczyc niemieckiego w polowie 6 roku, 8 miesiecy pozniej jest juz calkiem dobrze - wierz mi, nasze wytresowane jak malpy w cyrku mozgi nie maja najmniejszego problemu z nauka jezyka. W pewnym momencie robilem 200 fiszek dziennie siedzac na kanapie w gabinecie lekarskim i nie bylo to zadnym problemem. Co zabawniejsze, obok mnie siedzial doktor w wieku ~38 lat swiezo po egzaminie specjalizacyjnym ktory
  • Odpowiedz
@baklava: co to za lewacka logika ?
Przez 7 lat pracy byłem u lekarza na NFZ tylko 4 razy. Koszt takiej wizyty to pewnie jakieś może 200zl, czyli suma 800zl.
Jak chorowałem a to wizyta u dermatologa, laryngologa, okulisty, rezonans, itp. musiałem iść prywatnie bo terminy z publicznej służby zdrowia były z dupy albo lekarz z NFZ mowil że jestem za młody żeby chorować i diagnozowal że nic mi nie
  • Odpowiedz
@RozowaZielonka: No i co? Ja wiem, ze jest w was silna polska mentalnosc, ze praca umyslowa i 20 minut konsultacji to lekarza nic nie kosztuje bo przeciez pracuje intelektualnie, ale w cywilizowanym swiecie wiedza fachowa jest ceniona bardzo wysoko, w odroznieniu od tego co mamy w polsce - duzo wyzej niz machanie lopata. U nas badanie usg tetnic szyjnych jest warte 5 euro, na zachodzie 120 - ale przeciez #!$%@?
  • Odpowiedz
@maros223: cos ci zacytuje:

Mi to się śmiać już chce z tego najeżdżania całego. Bronek dostaje ode mnie czerwoną kartkę za przepuszczanie #!$%@? ustaw ratujących dupę rządowi przed bankructwem i tyle. Moim typem będzie prawdopodobnie Kukiz po tym jak się zawiodłem na Korwinie. Prawdziwym problemem jest to, że w II turze muszę zagłosować prawdopodobnie na Dudę, który opowiada czego "on to by nie zrobił" tylko jakoś nie mówi skąd
  • Odpowiedz
Od 2018 roku ma stracić pracę w przychodni (stracą wszyscy rezydenci, którzy nie mają skończonej specjalizacji), gdzie przyjmuje dzieci, a od 2025 roku w ogóle ma nie być pediatrów w POZ - mają być tylko lekarze rodzinni.

4) Państwo straci podatki i składki (moja żona jest na 1 osobowej działalności gospodarczej)


@maros223: Punkt 4 jest inwalidą. Skoro pensję płaciło państwo, a odzyskiwało część w jej podatkach i składkach to więcej
  • Odpowiedz
@jacekKobr: tak a co?
czemu jak ktoś nie cierpi musi płacić za tych co cierpią, można powiedzieć że taka odpowiedzialność zbiorowa
obojętnie co zrobisz (lub nawet nic nie zrobisz) musisz płacić
ehhh szkoda gadać
człowiek by zaoszczedził i kupiłby za to jakieś dobra luksusowe a takto wszędzie "podatki" i "daniny"
  • Odpowiedz
@kopek: Może wyrośniesz kiedyś z tego korwinizmu. Bynajmniej źle ci nie życzę, ale jednak pewne racje doprowadziły do wypracowania systemu zakładającego solidarność. Nawet nie zamierzam cię przekonywać, ale może kiedyś sam do tego dojdziesz. A jak nie to trudno - możesz mieć własne zdanie, nikt prawa do niego ci nie odbiera.
  • Odpowiedz
  • 0
@maros223 nie przejmuj się idiotami. Zawsze się ktoś taki znajdzie tutaj. ... Trzymam za ciebie kciuki!

P. S. #!$%@? za granicę. Żona będzie zarabiać tyle na początku że wszystkich utrzyma.
  • Odpowiedz
@maros223: Sam jesteś sobie winny. Masz konkretne oczekiwania, więc trzeba było jej przedstawić je. Szukałeś zgrabnej panny do przruchania i niestety zawiodłeś się, pannę na całe życie poznaje się po innych kategoriach
  • Odpowiedz