Wpis z mikrobloga

#!$%@? mirki, muszę trochę wylać #gorzkiezale. Żona moja jest rezydentem na pediatrii. PiS wprowadza zmianę prawa dotyczącą POZ. Od 2018 roku ma stracić pracę w przychodni (stracą wszyscy rezydenci, którzy nie mają skończonej specjalizacji), gdzie przyjmuje dzieci, a od 2025 roku w ogóle ma nie być pediatrów w POZ - mają być tylko lekarze rodzinni.
Właśnie wzięliśmy kredyt ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1) Rodzice stracą dostęp do pediatrów w przychodni
2) Przychodnie stracą pracowników
3) Rezydenci stracą dodatkowe źródło utrzymania
4) Państwo straci podatki i składki (moja żona jest na 1 osobowej działalności gospodarczej)
5) Wyobraźcie sobie teraz że praktycznie znaczna większość dzieci będzie odsyłana do szpitala...

No #!$%@? #dobrazmiana #!$%@? #pis, dobrze to wymyśliłeś bulwo.

Źródło:
http://www.politykazdrowotna.com/14721,nie-bedzie-juz-pediatrow-w-poz
  • 141
  • Odpowiedz
@maros223: #!$%@? #!$%@? PiS i ich #!$%@? wyborcy. Niech jeszcze bardziej zachęcają ludzi do uciekania, brawo.

Also jaki jest sens jednocześnie marnować pieniądze na "zachęcanie" ludzi żeby mieli dzieci, i zniechęcanie ich w innej dziedzinie. To juz zupełne marnotrawstwo pieniędzy xD

  • Odpowiedz
@maros223: kukle już swędzą, masz kredyt? zrób trójkę dzieci będziesz mieć 1000 plus, 3 dzieci + żona+ maż to będziecie mieli niski dochód na osobę (chyba ,że zarabiasz bardzo dobrze) to się załapiesz nawet na 1500 plus:))
  • Odpowiedz
@maros223: nie obraź się ale pier...dolisz głupoty.

Przede wszystkim opieka zdrowotna nie należy do funkcji Państwa. Z faktu, że Państwo się zajmuje opieką zdrowotną, nie znaczy, że powinno.

Plujesz na PiS jak gówniak, a nie rozumiesz, że to wina systemu w którym
  • Odpowiedz
@prostynick: skoro jest na rezydenturze to normalnie ma etat w szpitalu. Praca poza już wymaga tutaj prowadzenia działalności - nie będzie dodatkowej pracy, nie będzie działalności, nie będzie dodatkowych podatków.
@kopek: zdarzy ci się tylko 1 choroba lub poważny wypadek i tracisz wszystko co masz - w nowoczesnych terapiach wydanie kilkuset tysięcy na leczenie to żaden problem. A wtedy zostajesz sam - pomyśl czy przez dotychczasowe życie wpłaciłeś
  • Odpowiedz
specjalista pediatrii w warszawskim szpitalu klinicznym nie zarabia nawet 2000zł netto za etat


@baklava: a taki etat to ile godzin? Faktycznie coś jest nie tak, kolegi żona pracuje w prywatnym gabinecie w tej branży i zarabia tyle na tydzień nie pracując dużo godzin dziennie to gdzieś jest błąd
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: no normalny etat jak normalny człowiek - 8h/dz (czy tam 7h35min)
Ja dopiero jestem na stażu ale i tak za 210h (etat z dyżurami) mam niecałe 2k netto...
Rozumiem że na początku każdy ma mniej i z czasem można liczyć na więcej, ale jednak jest to odpowiedzialna praca, nieporównywalna z innymi zawodami - (przyjmuję pacjentów, piszę zlecenia - czasem ktoś sprawdzi, zwykle nikt) no i później do rozważenia praca
  • Odpowiedz