Wpis z mikrobloga

#!$%@? mirki, muszę trochę wylać #gorzkiezale. Żona moja jest rezydentem na pediatrii. PiS wprowadza zmianę prawa dotyczącą POZ. Od 2018 roku ma stracić pracę w przychodni (stracą wszyscy rezydenci, którzy nie mają skończonej specjalizacji), gdzie przyjmuje dzieci, a od 2025 roku w ogóle ma nie być pediatrów w POZ - mają być tylko lekarze rodzinni.
Właśnie wzięliśmy kredyt ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1) Rodzice stracą dostęp do pediatrów w przychodni
2) Przychodnie stracą pracowników
3) Rezydenci stracą dodatkowe źródło utrzymania
4) Państwo straci podatki i składki (moja żona jest na 1 osobowej działalności gospodarczej)
5) Wyobraźcie sobie teraz że praktycznie znaczna większość dzieci będzie odsyłana do szpitala...

No #!$%@? #dobrazmiana #!$%@? #pis, dobrze to wymyśliłeś bulwo.

Źródło:
http://www.politykazdrowotna.com/14721,nie-bedzie-juz-pediatrow-w-poz
  • 141
  • Odpowiedz
@maros223 a czasem nie miało to na celu żeby ułatwić świeżym studentom dostęp do zrobienia specjalizacji i w efekcie dania szansy większej ilości studentów? Nie znam się ale przecież pacjentów nie będzie mniej ale skoro lekarzom skróci się możliwość dorabianie to ktoś będzie musiał wypełnić lukę.
Inna kwestia to marna wpłata.
  • Odpowiedz
  • 50
@maros223 Nie mam dzieci. Ale trudności mi sobie wyobrazić aby pediatrzy nie byli w poz. W polskich warunkach to przecież będzie masakra.
  • Odpowiedz
Państwo straci podatki i składki (moja żona jest na 1 osobowej działalności gospodarczej)


@maros223: a to nie jest przypadkiem tak, że państwo płaci pensje, żeby ktoś mógł im zapłacić podatek? Bo wyglada na to, ze akurat panstwo to zyskuje na tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Niestety tutaj nikt tego nie ogarnia bo ostatni raz u lekarza byli na operacji stulejki w wieku 6 lat a lekarze to konowaly i nieroby.
Dopiero sie zacznie jak jako mlodzi rodzice beda szukac pomocy a kolejka do lekarza bedzie na dwa dni czekania, wtedy bedzie hur dur płacę skladki lekarz ma byc na juz! A nie bedzie nawet prywatnie bo to co odwala pastwo to jakas masakra, ta proba reformy to
  • Odpowiedz
@metnokitlumtsejeinerotkotnokitlum: liczba miejsc rezydenckich także została zmniejszona. Studentów kończących studia bedzie wiecej niz wolnych miejsc do szkolenia sie (opłaconych z funduszu państwowego - szpitale niechętnie przyjmują na etaty). Prawda jest taka, że rząd aktualnie robi wszystko zeby zniechęcić aktualnych młodych lekarzy do pracy w kraju i dodatkowo tworzy przeszkody dla tych ktorzy studia dopiero skończą.
  • Odpowiedz
@maros223: to jest dramat. Ile to już młodych lekarzy wyjechało. Ile to ludzi z innych krajów przyjeżdża kształcić się w zakresie medycyny, bo Polska to tani kraj, a potem i tak wyjeżdżają. Polska służba zdrowia to patologia, a rząd tylko jeszcze bardziej ja #!$%@?. Już teraz wystarczy przejść się po przychodniach i szpitalach by zobaczyć średnia/mediane wieku lekarzy i pielęgniarek. To co będzie za kilka, kilkadziesiąt lat to jest coś strasznego.
  • Odpowiedz
  • 16
Dzięki mirki, że wy chociaż rozumiecie sytuację. Do tej pory nie słyszałem o tej ustawie. Ciekawe ile jeszcze gownianych przepisów przepychane jest za naszymi plecami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ruten: Do tej pory możesz pracować bez dokończonej specjalizacji, jako "młody" lekarz w trakcie. Od 2018 żaden młody lekarz bez ukończonej specki nie będzie miał prawa pracować w POZ. Zostaną tylko ci co mają ukończoną specjalizację (do 2025 roku), których jest dużo mniej, a którym młodzi "rozładowują" gigantyczne kolejki w POZ.

@Dzbanek91:
Taka umowa między POZ, a moją żoną (kontrakt). Zasady ogólne -18%.
  • Odpowiedz
@maros223: masz jakis link żeby o tym poczytać? Jak tak planują to sami sobie samobója strzelają ( ͡º ͜ʖ͡º) POZ to największa oszczędność dla funduszu bo nie musza płacić specjalistom
  • Odpowiedz