Wpis z mikrobloga

@meohaw: Po pierwsze: wiekie dzięki, że Ci się chce. Kudosy, karma i brownipoints oby do Ciebie wróciły w dwójnasób. Ale dalej leże, chyba tutaj: "add easyinstall to the windows environment variables path"
Że niby Mój komputer/właściwości systemu/zaawansowane/zmienne środowiskowe/dodaj ?
Zmienna easy
install
Wartość easy_install
Oj niebałdzo... Pomysły?
@Nieskonczony_logi: zmienne środowiskowe, tam jest zmienna nazwana "PATH" i tam masz dopisać kolejną wartość, coś podobnego do "C:\Costam\Python27\Scripts".

Ta zmienna mówi windowsowi gdzie ma szukać programów jak próbujesz coś uruchomić. Więc jak tam brakuje tego pythonowego folderu, to dlatego nie może znaleźć ani easy_install, ani pipa tym bardziej (ale pewnie też go nie masz) :D
W skrócie: Ściągnąłem i zainstalowałęm setuptools, aby zmienić zmienną środowiskową, aby zainstalować pip z konsoli, aby zainstalować z konsoli uprzednio ściągnięte numpy, aby móc nareszcie k*wa po ludzku inicializować macierze...
W dużym skrócie.
Wielkie dzięki @meohaw. Mimo dokumentacji w necie nie poradziłbym sobie bez Ciebie. Powinna być jakaś specjalna odznaka dla takich jak Ty. W życiu bym nie wpadł na babranie się w cmd... A co się nauczyłem, to moje.
@Nieskonczony_logi: Jak sobie tak słodzimy, to podszedłeś do proszenia o pomoc jak należy. Napisałeś jaka architektura, co zainstalowałeś, jaki błąd, nawet poszedłeś na SO zobaczyć co się robi z whl. Aż się chciało pomagać, taka miła odmiana.
@Nieskonczony_logi: Trochę późno odczytałem, ale kiedyś jak sam rozkmniałem temat to potem sobie pisałem readme, żeby móc proces powtórzyć. Jakbyś na fali potrzebował jeszcze matplotlib:
1. Downloaded from: http://www.lfd.uci.edu/~gohlke/pythonlibs/#matplotlib
2. Requires numpy, dateutil, pytz, pyparsing, cycler, setuptools
3. Requires optionally pillow, pycairo, tornado, wxpython, pyside, pyqt4, ghostscript, miktex, ffmpeg, mencoder, avconv, or imagemagick.
3. Copy required packages to PYTHONPATH
4. Run cmd from the above location and type: pip install 'package