Wpis z mikrobloga

@bonus: @pitu120: @stacktrace:

kilka prób

w kontrolerze:

$date = new \DateTime();
$article->setCreatedDate($date->format("Y-m-d H:i:s"));

lub

$article->setCreatedDate(new \DateTime());
lub

$article->setCreatedDate(new \DateTime("now"));
ArticleType:

->add('createdDate', TextType::class, array(
'label' => 'Data utworzenia',
'attr' => array(
'class' => 'form-control'
)
))

lub

->add('createdDate', DateTimeType::class, array(
'label' => 'Data utworzenia',
'attr' => array(
'class' => 'form-control'
)
))
  • Odpowiedz
@Jurigag: tak.

Na ten moment debuguje w ostatni znany mi sposob czyli pole po polu i sprawdzam na czym sie wypierniczy bo przechodzi póki co.

No nic koledzy, dzieki za fatygę i dziękuję, że znalazło się sporo osób bez kompleksu małego penisa (szkoda ze i tacy chadzaja po tym swiecie i musza nadrobic ego w internecie)
  • Odpowiedz
@TheFuckingRoses: wyżej ci kurde napisałem, zmieniasz gdzieś wartość tego pola na integer i tyle, doctrine woła format i dlatego tak ci się dzieje, żadnej filozofii tu nie ma, usuń zmianę na integera
  • Odpowiedz
@TheFuckingRoses: ten błąd wyskakuje przy zapisie do DB? Zobacz co masz w encji przed zapisem - być może namieszałeś coś w seterze Encji / deklaracji pola w Encji

\Doctrine\Common\Util\Debug::dump($encja, 2);
die;
i co jest w polu createdDate
Daj znać jak rozwiążesz problem - jestem ciekaw przyczyny.
  • Odpowiedz
@TheFuckingRoses: wyluzuj. po prostu piszesz #!$%@? kod :) jesli Article jest jakims modelem Twojej domeny to cos takiego jak creationDate powinien miec ustawiony w konstruktorze bez settera. bo po #!$%@? setter? chcesz np czlowiekowi zmienic date urodzenia po powolaniu go do zycia? co innego 'publicationDate' - taka wlasciwosc moze miec setter
  • Odpowiedz
@misieg8: @AVAW: @Jurigag: ok kolega misieg8 mial racje jestem einsteinem. Encja jest dość duża i nie zauwazyłem, że w autorze miałem datetime (yolo) . odwołuję alarm, przepraszam za kłopot i zawracanie dupy durnym problemem. Czas otworzyć piwo i dać sobie spokój z komputerem na dzisiaj.

Głupio mi jak #!$%@?.
  • Odpowiedz