Wpis z mikrobloga

Pielęgnacja włosów odbyta. #wlosy #wlosyboners #kosmetyki #rozowepaski i nie tylko
1. Olejowanie (30 minut)
a) skóra głowy masaż olejem musztardowym (rewelacja na porost włosów, świetna konsystencja do masażu, lekko rozgrzewa więc miły uczuć)
b) długość włosów olej z nasion malin (olej wielonienasycony, czyli powinien ładnie wygładzać i tak też się stało)
2. Emulgowanie oleju + włosing (10 minut)
a) zmycie oleju wodą i "umycie" odżywką Balsam Rokitnikowy Karelia Organica (lekko proteinowa, jeden delikatny quat daleko w składzie, więc fajnie na puszystość, sypkość i objętość)
b) wczesanie tegoż balsamu, zawinięcie w folię spożywczą #wlosing
3. Mycie (5 minut)
a) umycie 1x rozwodnionym szamponem Vianek Normalizujący (polecam, cudowna konsystencja i świeży uczuć na skórze głowy dzięki olejkowi eukaliptusowemu w składzie)
b) wczesanie odrobiny odżywki Biovax Naturalne oleje, która fajnie wygładza dzięki zawartości Quaternium-87 w składzie.
4. Wykończenie
a) wcierka Vianek normalizująca, podbicie świeżości dostarczonej szamponem, nawilżona skóra głowy
b) serum Gliss Kur Daily na końcówki.
Polecam ten styl włosingu.
wwwlosy_pl - Pielęgnacja włosów odbyta. #wlosy #wlosyboners #kosmetyki #rozowepaski i...

źródło: comment_RvcNralMcphdQ3KJw2B9TuBLeZiancGe.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@msichal: no pewnie, mnóstwo badań z których jednoznacznie wynika, że np. olejowanie redukuje "mobilność" łusek włosa, dzięki czemu włosy są mniej podatne na uszkodzenia i nawet "rozpulchnianie" wodą. Albo że proteiny roślinne, parafina, silikony chronią włosy przed temperaturą i promieniowaniem UV.
Efekty zabiegów typu peeling skóry głowy czuć od razu - świeżość i wolniejsze przetłuszczanie. Porost można sobie zmierzyć - miesiąc bez niczego, a później miesiąc z regularnym wcieraniem/masażem.
  • Odpowiedz
  • 0
@wwwlosy_pl skoro sie znasz na wlosach to pomusz. Myje wlosy codziennie, sa do lopatek, mocno geste. Jak nie umyje wlosow jeden dzien a nie daj boze dwa dni to mam łupież albo cos co wyglada jak on jak stad do berlina. Co robic? Do lekarza czy to normalne?
  • Odpowiedz
@sugas: szampon jaki? Rozwadniasz przed nałożeniem na głowę? Co dwa dni mycie to norma. Jak masz możliwość konsultacji z dermatologiem to zawsze dobrze, obada czy to nie grzyb/bakteria jakaś, bo jest taka duża szansa.
Z dostępnych środków na przetłuszczanie to tak: wcierki antybakteryjne (pirokton olaminy, kwas salicylowy jak nie masz alergii, olejek z drzewa herbacianego), SALICYLOL z apteki (najlepiej 1:1 z oliwą na skórę głowy). Na łuszczącą się z suschości
  • Odpowiedz
  • 0
@wwwlosy_pl wytlumacz co znaczy rozwadnianie. Teraz pewnie najgorszy z mozliwych bo szaume przeciwlupiezowa ale pomogla, przeszlo to czynkolwiek to było. Kurdr wydaje mi się, ze to nie do konca lupiez, jakby mi sie skorupki z loju robily na glowie ale zawsze jest to chwilowe i przechodzi. Chyba pojde do dermatologa jak sie znow zrobi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl WITAM WŁOSOWE ŚWIRY JEST 6 RANO JA WŁAŚNIE SZYKUJE SIĘ NA NASTĘPNY DZIEŃ WŁOSOWYCH ZMAGAŃ ZA GODZINĘ NAKŁADAM OLEJ NA WŁOSY A POTEM WRÓCĘ ZROBIĆ WŁOSING PODKREŚLAM WŁOSING NA CAŁY DZIEŃ W PLASTIKOWYCH MISKACH NO WITAM MAM JUŻ OLEJ NA GŁOWIE ROBIĘ TERAZ MOJĄ OLEJOWĄ ODŻYWKĘ DIY Z 600 GRAM KALLOSA MIODU SKROBI KAKAO OLEJU KOKOSOWEGO I ARGANOWEGO I ODROBINY OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO DLA ZŁAMANIA ZAPACHU NA NASTĘPNE OLEJOWANIA
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl Co sądzidz o odżywkach z Kallosa?
Mam wysoko/srednio porowate to z tego co piszesz muszę zmienić olej bo używam kokosowo-migdałowego xD
Propo żelu lnianego, to ja gotuje te nasiona potem odcedzam do miseczki i w lodówce tydzirn z hakiem mam gotowego gluta, nie ma różnicy, czy lepiej robić jak napisałaś?
Wcierek nie stosowałem żadnych, musze sie zainteresowac nimi i masażami bo nie mam zbyt gęstych i trochę mi lecą te
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl: sorry, ale nie chciało mi się czytać całej konwersacji tutaj :D
ale jednak zdjęcie z OP mną poruszyło i nawet za same te włosy bym Cię kochał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@sugas: @wiecejnizjednozwierze: rozwadnianie = dolanie wody do porcji szamponu i wyszejkowanie, żeby była piana. Powoduje to, że szampon działa tak, jak powinien (zbiera i usuwa brud), a nie podrażnia przy tym skóry głowy. Brud usunięty, skóra nie przesuszona - o to chodzi.

@tumalgo: włosing to ja xD zależy jak zdefiniujemy "zawodowość", teraz mam swoją działaność czyli blog/jutuby + sklep z kosmetykami do włosów i temat włosowy to zdecydowanie przynajmniej kilka godzin każdego dnia.

@wiecejnizjednozwierze: zapraszam zapraszam tam też odpisuję
  • Odpowiedz