Wpis z mikrobloga

Pielęgnacja włosów odbyta. #wlosy #wlosyboners #kosmetyki #rozowepaski i nie tylko
1. Olejowanie (30 minut)
a) skóra głowy masaż olejem musztardowym (rewelacja na porost włosów, świetna konsystencja do masażu, lekko rozgrzewa więc miły uczuć)
b) długość włosów olej z nasion malin (olej wielonienasycony, czyli powinien ładnie wygładzać i tak też się stało)
2. Emulgowanie oleju + włosing (10 minut)
a) zmycie oleju wodą i "umycie" odżywką Balsam Rokitnikowy Karelia Organica (lekko proteinowa, jeden delikatny quat daleko w składzie, więc fajnie na puszystość, sypkość i objętość)
b) wczesanie tegoż balsamu, zawinięcie w folię spożywczą #wlosing
3. Mycie (5 minut)
a) umycie 1x rozwodnionym szamponem Vianek Normalizujący (polecam, cudowna konsystencja i świeży uczuć na skórze głowy dzięki olejkowi eukaliptusowemu w składzie)
b) wczesanie odrobiny odżywki Biovax Naturalne oleje, która fajnie wygładza dzięki zawartości Quaternium-87 w składzie.
4. Wykończenie
a) wcierka Vianek normalizująca, podbicie świeżości dostarczonej szamponem, nawilżona skóra głowy
b) serum Gliss Kur Daily na końcówki.
Polecam ten styl włosingu.
wwwlosy_pl - Pielęgnacja włosów odbyta. #wlosy #wlosyboners #kosmetyki #rozowepaski i...

źródło: comment_RvcNralMcphdQ3KJw2B9TuBLeZiancGe.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wwwlosy_pl: ja te włosy nawet bez nicku poznaam! ( ͡° ͜ʖ ͡°) i to w gorkich <3
moje włosy po ścięciu znowu zaczynają być długie i znowu cierpię przez olejowanie mycie odżywkowanie codziennie.. to tyle czasu zajmuje. ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale coś za coś

  • Odpowiedz
@pret0rian8: olej kokosowy teoretycznie najlepiej sprawdzi się na włosach niskoporowatych (im bliżej im do typowych azjatyckich włosów, grubych, bardzo lśniących i śliskich, tym lepiej). Olej kokosowy ma udowodnione naukowo korzystne działanie na strukturę włosa, bo wnika głębiej niż np. olej lniany. Jeżeli widać, że włosy go lubią, to ma genialne właściwości. Może nie sprawdzić się na włosach kręconych lub wysokoporowatych, czyli często takich ze skłonnością do puszenia się.

Jeżeli działa tak średnio, to możesz próbować mieszać np. z oliwą z oliwek, olejem awokado,m olejem makadamia - jakimś z grupy jednonienasyconych.

@petugh: no pro, witaminy z grupy b zawsze spoko na włosie. Ostatnio zakończyła się akcja na fejsbukowej grupie i ludzie wrzucają bardzo fajne efekty po 2 miesiącach picia. Tylko najważniejsze to je zabić przed piciem, bo i wpadki typu próba wypicia żywego
  • Odpowiedz
@hatterka: spoko spoko ja musiałam spalić całe włosie żeby się ogarnąć xD

@Kowal04: dobre pytanie, w jakichś 90% przypadków czytania o tym oleju w j. polskim spotkałam się z tłumaczeniem "musztardowy". Mustard to po angielsku zarówno gorczyca, jak i musztarda. Jeżeli napisane by było "mustard seed oil" to tłumaczyłabym jako gorczycowy, jeżeli "mustard oil" jako musztardowy. Brzmi legitnie?
  • Odpowiedz
@pret0rian8: próbowałeś pielęgnacji dla kręconych włosów? www.bit.do/krecone - nie każdy lubi efekt zdefiniowanych skrętów, ale może sam plopping by fajnie podziałał? Celowałabym w ugniatanie włosów z odżywką, a po myciu wgniecenie żelu lnianego. Z olejów: lniany, z nasion bawełny, z nasion malin, konopny.
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl: Miałam dłuższe od Ciebie, ale zdecydowanie w gorszym stanie (nie było tragedii, ale mimo wszystko) i ścięłam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Postanowiłam jednak pójść za ciosem i w przyszłym tygodniu tnę jeszcze bardziej :D Ale potem zapuszczanie - zacznę uskuteczniać te olejowania i inne bajery :) Zresztą przy moim wzroście zbyt długie włosy chyba też nie są wskazane
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl: całe szczęście rozjaśniałam po 2-3 tony i nic nie spaliłam, a przynajmniej nie widzę tego efektów. ostatnie ścięcie jest spowodowane odrostem całych kępek włosów, które wyrwałam mikserem mając długie XD
teraz są jednej długości to zaczęło się poważne włosomaniactwo :D
  • Odpowiedz
@kucz: aaa jeszcze - ich odżywki są specyficzne jeszcze bardziej niż szampon. Typowo nawilżające, w tej niebieskiej BARDZO wysoko zwykły cukier, dalej gliceryna (większość włosów kaprysi przy glicerynie wysoko), dalej jeszcze pantenol... a na koniec myjące składniki żeby dopełnić hardkoru. U mnie bez przejechania emolientem po takiej odżywce byłoby siano i spusz murowane, podobnie jak przy mocno proteinowych produktach. Za to taka odżywka, a jako 2 etap wczesanie emolientu -
  • Odpowiedz