Wpis z mikrobloga

Pielęgnacja włosów odbyta. #wlosy #wlosyboners #kosmetyki #rozowepaski i nie tylko
1. Olejowanie (30 minut)
a) skóra głowy masaż olejem musztardowym (rewelacja na porost włosów, świetna konsystencja do masażu, lekko rozgrzewa więc miły uczuć)
b) długość włosów olej z nasion malin (olej wielonienasycony, czyli powinien ładnie wygładzać i tak też się stało)
2. Emulgowanie oleju + włosing (10 minut)
a) zmycie oleju wodą i "umycie" odżywką Balsam Rokitnikowy Karelia Organica (lekko proteinowa, jeden delikatny quat daleko w składzie, więc fajnie na puszystość, sypkość i objętość)
b) wczesanie tegoż balsamu, zawinięcie w folię spożywczą #wlosing
3. Mycie (5 minut)
a) umycie 1x rozwodnionym szamponem Vianek Normalizujący (polecam, cudowna konsystencja i świeży uczuć na skórze głowy dzięki olejkowi eukaliptusowemu w składzie)
b) wczesanie odrobiny odżywki Biovax Naturalne oleje, która fajnie wygładza dzięki zawartości Quaternium-87 w składzie.
4. Wykończenie
a) wcierka Vianek normalizująca, podbicie świeżości dostarczonej szamponem, nawilżona skóra głowy
b) serum Gliss Kur Daily na końcówki.
Polecam ten styl włosingu.
wwwlosy_pl - Pielęgnacja włosów odbyta. #wlosy #wlosyboners #kosmetyki #rozowepaski i...

źródło: comment_RvcNralMcphdQ3KJw2B9TuBLeZiancGe.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@djlasuch: amla w proszku mieszana z odżywką i taka maseczka, olejki z amlą, olej z orzechów włoskich, olej rycynowy, płukanki z pokrzywy i szałwii, płukanki z kawy. No i mniej stresu w życiu!
  • Odpowiedz
  • 2
@wiecejnizjednozwierze: bardzo dobre są w maskach i odżywkach. Średnio dobre (tzn. dobre dla wrażliwych na proteiny włosów) w szamponach, niedobre w serum i mgiełkach. Ogólnie proteiny są bardzo dobre i potrzebne! Tylko producenci mają fazę na dodawanie ich do WSZYSTKIEGO, więc przy braku kontroli można przesadzić i doprowadzić do przeproteinowania. Włosy są wtedy dziwne, suche, matowe i tak jakby chrupią w palcach. Na blogu na pewno jest wpis, chyba 'proteiny
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl: co możesz poradzić dla faceta? obecnie to właściwie używam żelu pod prysznic jedynie, włosy co 2-3 dni myje jak są krótkie, jak zarosnę to co 1-2 dni zależy jak leży. Włosy w dotyku mam bardzo miękkie, kolor jest ok, układają się bez problemu. Coś na połysk?
  • Odpowiedz
  • 0
@nunczaqo: olejowanie będę polecać zawsze i wszędzie, jak nie masz problemów ze skórą głowy to nawet nałożenie 2-3 kropli oleju na 30 minut przed myciem będzie systematycznie poprawiać blask. Olej z kuchni się nada na początek spokojnie, oliwa czy słonecznikowy. Jakbyś nie mógł domyć, to olej zawsze najłatwiej zmyć odżywką.
A przykładowo taki olej, który ja dzisiaj stosowałam - musztardowy - świetnie działa na porost. No i wcieranie go jest
  • Odpowiedz
  • 3
@wwwlosy_pl w ogole xD

rewelacja na porost włosów
jak o jakims zwierzu

NO WITAM CHLOPAKI DZISIAJ COS SPECJALNEGO CHCECIE MIEC DLUGOWLOSA SWINIE? NIC PROSTRZEGO BIERZEMY TAKA SWINIE I TERAZ TAK OLEJ MUSZTARDOWY DAJEMY POTEM OLEJOWANIE TAK ZAMARYNOWANA SWINIE NA 30 MINUT ODKLADAMY W TEMPERATURZE POKOJOWEJ I GOTOWE PZDR NIEDLUGO KOLEJNE RADY DLA WLOSOMANIAKOW ELO
  • Odpowiedz
  • 1
@nunczaqo: pewnie, olej jak każdy inny! Jak się wkręcisz to możesz iść w bardziej wykwintne opcje, na przykład olej z nasion bawełny, z nasion czarnej porzeczki (mistrzostwo na suchą skórę głowy), konopny, inca inchi itd. Na początek nie ma co inwestować żeby się nie zniechęcić.
Ja teraz mam otwarte: z nasion malin, konopny, masło kakaowe, musztardowy. A i tak zdarza mi się mieszać je z olejem rzepakowym, mogę włosy lubią
  • Odpowiedz
  • 1
@lazer: w sumie jak się tak naolejuję, dodam do tego jeszcze jakiegoś miodu czy innej kozieradki i czarnuszki + kroplę soku z cytryny i się owinę w folię spożywczą, to trochę jest uczuć marynaty
Z kulinarnych inspiracji to na zielone włosy świetnie działa koncentrat pomidorowy.
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl nie chce mi się przekopywac przez cały wpis, więc jak było to zalinkuj.
Co dla mnie na krótkie włosy? (Góra 7-8 cm)
Jeśli można to od razu z linkami do twojego sklepu
  • Odpowiedz