Wpis z mikrobloga

Jaki nowy samochód do 43-45 tys. możecie polecić? Nie mam wielkich wymagań. Rzadko jeżdżę więcej niż 100 km za jednym razem. Ok. 25 tys. km rocznie. Tani w eksploatacji (lpg, najlepiej fabryczny, choć nie koniecznie), tanie części, co najmniej 105 koni i hatchback. Myślałem nad jakąś #skoda fabia, #toyota yaris, #fiat panda albo #dacia. #motoryzacja
  • 31
  • Odpowiedz
@kongoh44: czegoś nie rozumiem, jakim cudem robisz 25k km rocznie skoro nie robisz tras powyżej 100km? nie robisz nas w konia tutaj czasem? jak odpowiesz to wytłumaczę do czego piję
  • Odpowiedz
pracy


@kongoh44: dobrze, zaraz ci coś zasugeruję tylko jeszcze odpowiedz pełnym zdaniem: dlaczego akurat nowy? na czym ci zależy precyzyjne?
  • Odpowiedz
dlaczego akurat nowy


@kmds: Chcę po prostu wsiąść i jeździć bez perspektywy szybkiej wizyty u mechanika.

na czym ci zależy precyzyjne?


W miarę wygodny, tani w eksploatacji i żeby nie był kompletnym mułem.
  • Odpowiedz
@kongoh44: 3 letnie auta są równie "niezawodne" jak nowe auta prosto z salonu. Cudzysłów bo każde auto ma prawo się zepsuć. Ale należy pamietać, że nowe auta mają 3 lata gwarancji. Jeśli trafisz na 3 latka z książka serwisową, a wiekszosc takową posiada to mozesz byc spokojny ze wszystkie wymiany byly robione na czas i takie auto niczym sie nie rozni od nowo-kupione poza ceną, będzie 15-30% tańsze. Auto kiedy
  • Odpowiedz
@kmds: szukałem jakiś czas temu samochodu w podobnym czy tam trochę większym budżecie i zastanawiałem się nad sprowadzeniem bo w Polsce oczywiście nie ma nic ciekawego jeśli nie chcę Paska z dyzlem.

Przetestowałem kilka podmiotów zajmujących się takimi usługami o jakich piszesz i żaden nie przeszedł mojego wewnętrznego testu z wiedzy więc jeśli ja, motoryzacyjna prawie-że-zielonka (bo tyle że miałem parę samochodów i czasem się czymś zainteresuję) po jednym dniu
  • Odpowiedz
@xetrov: sam sprawdziłeś czy nie ma wycieków z silnika, skrzyni, maglownicy? Sam sprawdziłeś czy auto w odpowiedni sposób się nagrzewa? Sam sprawdziłeś czy nie ma błędów nie-aktywnych podpinajac się pod OBD? Sam sprawdziłeś czy auto nie znajduje się w bazach aut kradzionych? Sam sprawdziłeś czy VIN na podszybiu pokrywa się z VINem twardy? Sam sprawdziłeś, że żadne elementy zawieszenia nie mają luzów które w niedługim czasie mogą doprowadzić do stuków?
  • Odpowiedz
Jeśli coś ze Skody, to podbij na PW.

Jeździłem nowym Yarisem ogólnie #kupa jeśli chodzi o wygodę i prowadzenie, ale zachęca niezawodnością...
  • Odpowiedz