Wpis z mikrobloga

@Speedy: ala jaka inba? php obecnie to język programowania jak każdy inny, tj c#, java czy js, a te memy są po prostu załosne i oznacza że wrzucający ma po prostu małą wiedzę i mało wie obecnie o tym języku i tyle :D(czytaj ośmiesza się i robi z siebie idiotę)
  • Odpowiedz
@Jurigag: PHP jest spoko, do postawienia bloga, czy niewielkiej strony na szybko. Ponadto mamy mnogość hostingów dla tego języka. Niemniej jednak, niewielu programistów PHP stara się kultywować tzw. software crastmanship, dobre praktyki, pisać czysty kod i testy. Są słabe narzędzia, zarządzanie zależnościami jest takie sobie, testy jednostkowe nie są standardem w większości projektów, nie ma wsparcia dla wielowątkowości, język jest dynamicznie typowany przez co może powodować sporo problemów podczas działania i
  • Odpowiedz
nie ma wsparcia dla wielowątkowości


@Speedy: jest, od php5 php jest językiem w pełni obiektowym, jeśli dalej korzytasz z 4 no to pozdro XD, co niby komplikują w php7? dodają tylko nowe rzeczy, poprawiają wydajność i ujednolicają język, a jak często w takim razie piszesz duże webowe aplikacje? i co oznacza duża webowa aplikacja? ja pisałem i w javie, c#, assemblerze, phpie i js i dla mnie php niczego nie brakuje
  • Odpowiedz
od php5 php jest językiem w pełno ibektowym


@Jurigag: Przykład pierwszy z brzegu - odczyt długość stringa:

php: strlen($str);
java: str.length();

W php nie możemy tak zapisać, jak w javie bez żadnych hacków, bo tam String nie jest obiektem.
Mnie w php brakuje przede wszystkim dobrych narzędzi, standardów, dobrej jakości projektów, możliwości rozwoju i community takiego, jak w javie. No ale ten język ma też swoje zalety. Poza tym, jeśli
  • Odpowiedz
@Speedy: ale przecież to wszystko jest, o czym ty #!$%@?? konkrety, przecież narzędzia są, jest xdebug, composer, jest PSR, jest symfony, jest rozwój i community, nie wiem o czym ty mówisz
  • Odpowiedz