Wpis z mikrobloga

elo #mikrokoksy kurcze dolnej części brzucha na poziomie pachwin podczas rozciągania. Pozycja wyjściowa, siedzenie przodem w rozkroku, skłon w przód i na boki, do jednej i drugiej nogi. Co, jak rozciągać/rollować żeby kurcze wyeliminować. Jakie możliwe przyczyny? Brzucha nie robię nigdy, w sensie brzuszki, wznosy nóg do klatki wisząc itp.. #silownia #fizjoterapia
  • 30
@chuckmls: miałem kiedyś takie same skurcze w brzuchu po treningu w takiej pozycji rozciągania jak nie chciało mi się ćwiczyć brzucha. Teraz regularnie ćwicze i jest spoko. Ja na brzuch robię tylko ab wheel i plank
@chuckmls: No ok to dobrze. Ale chodzi mi o taki typowy mostek jak za dzieciaka się robiło. Dodałeś ostatnio jakieś ćwiczenia? Doszły jakieś maksy w martwym, przysiadach, sumo itp gdzie jednak ten brzuch jest bardziej angażowany. Może zacząłeś podwieszać jakis ciężar wysok w dipach albo podciąganiu no i zwrócił bym jeszcze uwagę na wznosy czy na pewno dobra technika. Mimo wszystko na wstępie wywalił bym wcześniej wymienione wznosy, dodał mostkowanie i
@SaLi0PK: nie robię wznosów, nie takiego mostka to za chui nie zrobię XD tak, ciężar w liftach bardzo poszedł. Kurcz występuje tylko wtedy gdy rozciągam nogi i robię skłon w przód siedząc (w momencie gdzie w nogach zaczyna "ciągniąć")
@chuckmls: prawdopodobnie 'dolny' brzuch Ci przeciaza, jak nadciagniesz to dlugo to wraca do normy. Trzeba go wzmocnic. Bo ryzyko przepukliny (niewielkie ale jest). Ciezarowcy cwicza brzuch. Ew rob cwiczenia ktore w troche inny sposob go aktywuja, np fronty czy OH squad. Ale plank z talerzami na plecach najlepszy no i wznosy nog.