Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z tagów #programowanie #allegro #praca #webdev #php potrzebuję porady i możliwe że dam zarobić za informację.

Pracuję w firmie na dziale allegro, dziennie 3 osoby wystawiają 150 aukcji allegro w sposób dość mało praktyczny. Wchodzą na allegro i dodają ręcznie aukcje kopiując szablon z aleszablony.
Szef chce zwiększyć produktywność do minimum 300 aukcji dziennie a fajnie by było 500 aukcji dziennie.

Potrzebujemy serwisu/programu/aplikacji która pomoże nam to zautomatyzować w szybszy sposób dodawać aukcje, łatwo wybierać kategorie, prosto dodawać zdjęcia i opis składający się przeważnie z 5-6 parametrów.

Znalazłem takie serwisy jak sellasist i baselinker ale żaden z nich nie jest idealny. Mamy zróżnicowany asortyment jeśli chodzi o kategorie allegro dlatego jest to ciężki orzech do zgryzienia dla laika.

Jesteśmy w stanie zapłacić jednorazowo za pomoc lub nawet płacić abonament za serwis/apkę itp.

  • 26
@Cacor: Coś w stylu
1) Ustawiasz parametry które system ma pamiętać
2) Dodawaj produkty jeden za drugim a pewne dane są zapamiętane póki co
3) Jak chcesz dodać do innej kategorii / z innymi parametrami to wracasz do punktu 1 ?

Pytanie ile byłby w stanie szef zapłacić za taką aplikacje. Jest to do zrobienia :)
@Cacor: jest wiele sposobów na podejście do tematu, bardzo prymitywnym a jednocześnie tanim byłoby np. napisanie skryptów selenium, które wypełniają powtarzające się treści bezpośrednio na allegro. Pracownicy nadal używaliby allegro, ale część najbardziej powtarzalna byłaby wykonywana przez skrypt.
Ktoś w miarę ogranięty, niekoniecznie programista, mógłby te skrypty przygotować z wykorzystaniem selnium recordera.
Nie twierdzę, że to jest najlepszy sposób, ale nie trzebaby użytkowników uczyć nowego interfejsu i można wypróbowąć tę metodę
_____________________________________________________________

@Dyktus:

1. Wybieram kategorię (co musi być łatwe bo kategorii jest ponad 400) [a jeszcze lepiej jakby kategoria wybierała się automatycznie po tytule aukcji]
2. Wpisuje tytuł aukcji, wpisuje 5 parametrów
3. Dodaję zdjęcia
4. Aukcja wystawiona

KATEGORIA musi mieć przypisaną cenę wysyłki i ewentualnie w łatwy sposób można by zmienić cenę dla danego przedmiotu.

_____________________________________________________________

@frotewaus: @TwigTechnology: Możecie powiedzieć coś więcej o selnium i autohotkey, jak to
@Cacor: selenium to program do automatyzacji zadań w przeglądarce http://www.seleniumhq.org/
autohotkey to program do automatyzacji zadań w windows.

Tworzysz skrypt, który klika w odpowiednie miejsce, wpisuje tam odpowiednią treść, zaznacza odpowiednie checkboxy, etc.

Skrypt ma postać tekstową i można go modyfikować w zależności od różnych warunków (mógłby i wybierać kategorie na podstawie tytułu) jednak w najprostszej wersji możesz bez znajomości programowania nagrać skrypt, który coś robi (zakładając że ileś czynności jest
@Cacor: jezeli to to co mysle to przekaz szefowi niech zainwestuje w namioty bezcieniowe lub lampy doświetlające bo ludzie kupuja wzrokiem a fotki po ciemku jak z kibla nie zachecaja do zakupow
@Cacor: nie czytałem dokładnie, wybacz. Jeżeli nakreślisz mi braki względem Baselinkera to mogę spróbować wymyślić rozszerzenie, plugin, itd.
@Cacor: ja bym na Waszym miejscu przyimwestowal w prosty katalog do wewnętrznego użytku, który byłby zintegrowany z Allegro i np aukcje by sie wystawiało klikając w tym katalogu. Dzieki temu moglibyście mieć listę wszystkich aukcji dla danego przedmiotu itp, bo przy takiej ilości może sie to niezłe mieszać o np 2 osoby zrobią ta sama aukcje