Wpis z mikrobloga

@TypowyNerd: Chcę Ci pomóc tylko musisz mi powiedzieć jak to masz skonfigurowane. Skoro nie masz podsieci klientów VPN w serwerze DHCP - to za tunelem L2TP (IPSec w tej konfiguracji nie ma znaczenia) musi im coś te adresy przydzielać? Nie masz wpisów statycznych w dzierżawach?
@brokenik:

Okay. Sprobujmy.

L2TP oferuje w ustawieniach RouterOS, wlasny serwer DHCP i jedynie co mozna zrobic (oprocz ustawienia statycznych wpisow dla klientow) to podanie owemu puli adresowej z ktorej ma korzystac: IP > Pool.

Teraz przechodzac do problemu.

By uzyc opcji serwera DHCP w danej siec to w "normalnych" warunkach nalezy utworzyc pozycje w opcjach serwera DHCP i dodac ja do adresu sieci: DHCP Server > Networks.

Tam wybieramy siec i
@TypowyNerd: No i teraz piszesz już więcej. W tej chwili jestem zalogowany na Mikrotiku z RouterOS 6.23 i nie ma czegoś takiego jak serwer DHCP dla L2TP. Sam Mikrotik ma owszem wbudowany serwer DHCP ale nie możesz go podłączyć bezpośrednio do interfejsu l2tp-in. Zakładam, że istniejący serwer DHCP masz już przypięty do interfejsu bridge? Wejdź w PPP / Profiles i tam dodaj profil np. L2TP - ustaw w nim po prostu
@brokenik:

Dokladnie, dostac sie do niego moge tylko z wewnatrz badz VIA VPN wiec teraz nie bede grzebal bo jestem w domu.

Interfejsy nie sa w mostku z zadnym interfejsem fizycznym badz VLANem.
Wlasciwie to nie uzywam wcale mostkow na tym routerze.

Jutro w pracy, zerkne raz jeszcze by sie upewnic, ze nie pisze glupot (konfigurowalem ten VPN 6mc temu).

Nie mniej, jestem prawie pewien, ze jedyne co podawalem to pule