Wpis z mikrobloga

Zauważyłem ostatnio w TV reklamę odżywki dla kobiet Fundamic- koktajl białkowy. Jest polecany kobietom aktywnym, które chcą zgubić tłuszcz. Mówią, że dodaje energii i wspomaga spalanie tłuszczu. Od razu coś mi zaświtało w głowie, że coś podejrzanie to brzmi. Sprawdziłem skład na stronie producenta:

Wartość energetyczna 100g 1490 kJ / 352 kcal
Tłuszcz, w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 0,5 g
Węglowodany, w tym cukry 23,4 g
Białko 59,7 g
Sól 0,45 g
Koncentrat białka serwatkowego 73,33 g
Maltodekstryna 17,67 g

Już pierwsza dziwna sprawa to zawartość białka, ledwie 60-70%, kolejna- wysoka zawartość węgli jak na odżywkę białkową. Wszystko wyjaśnia Maltodekstryna , która jest wytwarzana ze skrobi i jest węglem złożonym. Krótko mówiąc, do odżywki, która jest reklamowana jako coś co ma pomagać w zgubieniu tkanki tłuszczowej, wrzuca się sporą ilość cukru, których lepiej unikać podczas odchudzania.

Z ciekawości sprawdziłem też cenę w paru aptekach. 300g odżywki kosztuje ok 30 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zwykłą odżywkę białkową WPC można kupić za jakieś 40 zł/kg.

#dieta #silownia #mikrokoksy #jedzenie
  • 9
@Larkin21: @koniarek: a chłopy to lepsze? widzę u siebie na siłce takich grubych chudych kulturystów co 70kg na płaskiej nie wezmą, no ale przed każdym treningiem obowiązkowo jakieś gówna piją czy inne prochy walą ( ͡° ͜ʖ ͡°)