Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki,


Przyznam, ze zainteresowanie wpisem o koreanskiej technice dbania o cerę przewyższyło moje oczekiwania i napisaliście sporo wartościowych komentarzy, prośb o poradę i pytań o to jakich kosmetyków używam. Od tego ostatniego więc zacznę.
Od razu zaznaczam, że mam cerę tłustą/mieszaną. U mnie te produkty sprawdzają się świetnie, więc jeśli macie podobnego typu buzie, to Wy też możecie być zadowoleni.

Numerki odpowiadają tym na zdjęciu:

1 Demakijaż: Topła - łagodny płyn miceralny tonik 2 w 1 (cena ok 13zl)

2 Oczyszczanie twarzy olejkiem: Look Food - olej kokosowy bio (cena ok 10zł)

3 Oczyszczanie twarzy żelem do mycia: Oriflame True Perfection (cena ok 40zł)

4 Peeling: Oriflame Pure Skin - face scrub (cena ok 20zł)

5 Tonik: Oriflame Love Nature - face toner (cena około 15zł)

6 Serum: Oriflame True Perfection serum (cena około 80zł)

7 Delikatne matowienie: tu niestety używam kosmetyku, który jest póki co ściśle tajny D: Ale możecie po prostu poszukać jakiegoś zelu-kremu o niezbyt ciężkiej konsystencji na problemy, które was dotyczą. Czyli trądzik, zaczerwienienia, przetłuszczanie się itp itd.

8 Krem na dzień: Oriflame True Perfection Day, a na noc Oriflame Tru Perfection Night (cena ok 80zł)

9 Krem pod oczy: Kiehl's; Creamy Eye Treatment.
Drogie gówienko bo aż 120zł za pudełko wielkości naparstka, ale nie zamienie go na żaden inny. Poza tym starcza na rok.

10 Filtr na twarz: L'oreal capital soleil SPF 50+ (cena około 40zł)
Co do tego produktu to sama nie jestem pewna czy go polecam. Używam, bo nie chciałam kupować nic nowego, ale ma się po nim białą buzie i mocno obciąża. Zdecydowanie nie rekomenduje osobom, które nie stosują makijażu, chyba że lubicie wyglądać jak potomstwo młynarzy

*Kroku nr 10 nie stosuje na noc i nie wykonuje codziennie kroku nr 4. Reszta rano i wieczorem codziennie. Zajmuje mi około 8-10 min.

#koreanskauroda <- pod tym tagiem będę wrzucać podobny content, także obserwujcie tudzież czarnolistujcie,

W następnym wpisie postaram się odpowiedzieć na pytania, które zadaliście.


#uroda #mirabelkipolecajo #kosmetyki #azjatyckicukier #sekretyurodykoreanek #pieknastronawykopu
M.....a - Mirabelki i Mireczki,

SPOILER

Przyznam, ze zainteresowanie wpisem o k...

źródło: comment_tdFtLZ2jPqdsd16INWhVzHcakV3CRQ0f.jpg

Pobierz
  • 48
@goodidea: @Mirabelia: No na tym polega koreański sposób pielęgnacji :P Mam podobną cerę do Twojej, choć uwrażliwioną po kuracjach dermatologicznych i w sumie tylko krem pod oczy mam taki sam. A olej kokosowy nie zapycha Cię? Z tego, co mi wiadomo, nie bardzo się nadaje do cery tłustej (i w ogóle do stosowania na twarz).
Ja korzystam z pharmaceris 10% z kwasem migdalowym ktorego uzywam ktory ktoras mirabelka mi kiedys polecila na nierownosci i takie tam na twarzy i stosuje od niedawna i jestem zadowolony, co do zelu to mam przepisany jeszcze przez dermatologa physiogel oraz physiogel do nawilzania, cos zmienic, dodac?
@Mirabelia:
@goodidea: W sumie to ja się znam tylko na własny użytek, bo nie mam nic wspolnego zawodowo z kosmetologią/dermatologią, ale każdemu niebieskiemu w moim otoczeniu polecam przynajmniej kroki 2, 3, 5, 8, 9 i 4 okazjonalnie.