Wpis z mikrobloga

1. Nie ma tłustych osadów bo gaz spala się w 800 C zamiast 400-450. Doczytaj proszę o trudnopalnych składnikach gazu jak parafina i dopiero bierz się za wypowiedź :)

2. Oszczędność to 30-50%, sprawdź opinie na facebooku, testy agdlab, onetu i inne.

3. Płyta nagrzewa się i stygnie trochę szybciej niż ta elektryczna. Jeżeli tam "zabawa" ci nie przeszkadza to tu tym bardziej.

4. Ceramika jest taka sama jak w plyytach indukcyjnych najlepszych producentów.

A bzdura o serwisie to już w ogóle wyssana z palca. Weryfikuj proszę informacje


@
  • Odpowiedz
@duskhorizon: A gdzie Ty tu widzisz jakieś rzetelne testy? Wypadało by poważna firma jaką jest #solgaz miała coś więcej niż tylko wpisy z Facebooka. Zwrócić uwagę, że nawet w teście agdlab oprócz tego jednego zdania:

Różnica w ilości gazu zużywanego podczas gotowania na kuchni z palnikami płomieniowymi i takiej z palnikami katalicznymi jest łatwa do zauważenia, bo wynosi ok. 30–50 proc., co sprawdziliśmy.


nie ma nic więcej. Żadnych obliczeń. Papier wszystko przyjmie, gorzej jak coś trzeba
  • Odpowiedz
  • 10
@norbw74: cooo? Z tym serwisem to grubo przesadzasz. Nasze plyty sa 100% modulowe, serwis trwa mniej niz 15min bo zepsuta czesc leci do nas a klient dostaje nowa. Po co wiec ktos zewnetrzny?
Pozdrawiamy cieplutko ()
  • Odpowiedz
1. Tłusty kurz na szafkach to od gazu. Od gotowania co najwyzej szklo za kuchenka

2. Mamy gazowe i indu

3. Indukcja i gaz to cos zuuupelnie innego


@SOLGAZ: jakie szkło?
gazowy pierkarnik + indu płyta? Można jaśniej i pełnym zdaniem?
3. No wiem ale pytam ocb z tymi płytami bo nie wiem o co chodzi z tąoszczędnością. Myślałem, że indukcyjne działają na prąd a nie na gaz.
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: w sumie stąd sol GAZ xd
czyli w tych gazowych bez płomienia ceramika się rozgrzewa normalnie natomiast w indu sie nie rozgrzewa?
indu są już 100% na prąd, ta? indu wyjdzie droższe w eksploatacji?
  • Odpowiedz
wygląd, czystość, brak tłustych osadów na meblach, brak opalonych garnków, funkcja timer, wyłącza się gdy o niej zapomnisz, zużycie gazu do 50% niższe


@SOLGAZ: a podobno macie problem z pękającymi płytami "wierzchnimi"... Podejrzewam, że napiszecie, że kłamstwo, ale zapytam dalej: jak wygląda serwisowanie w takim przypadku? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz
@SOLGAZ: a dużo drożej wychodzi indu w eksploatacji nawet od normalnej kuchni gazowej?
Co jest takiego oszczędnego w solgazie, że jest oszczędniejsza o te 50% rzekomo niż zwykły gaz?
jak rozumiem brak osadó gwarantowany? Póki co mam za przeproszeniem, cały okap, żyrandol oraz pobliską szafke u---------ą w osadach stąd nie wyobrażam sobie posiadać aneksu kuchennego i miećte osady na meblach salonowych, tudzież firanach czy suficie.
  • Odpowiedz
  • 12
@mkarweta: to zle slyszales ;)
A nawet gdybys jakims cudem rozbil plyte to przyjezdzamy na miejsce i wymieniamy czesc na nowa - tak dziala nasz serwis zamiast naprawiac cos na miejscu
SOLGAZ - @mkarweta: to zle slyszales ;)
A nawet gdybys jakims cudem rozbil plyte to p...
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: indukcja droższa w eksploatacji? w00t? straty w indu to praktycznie tylko garnek, w każdej innej kuchence masz większe starty. Dodaj do tego horendalne ceny gazu. Do indukcji jedynie garnki trzeba które nie są najtańsze jeśli mają być dobre.
  • Odpowiedz
  • 1
@plumkajacy_kalafior: na oszczednosc wplywa tez praca w cyklach (jak zelazko), wyzsza temperatura spalania, darmowe pola ale o tym piszemy na stronie ;)
Brak osadow gwarantowany. A juz na pewno tago z gazu.
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: ZKtoś kto do tej pory zajmował się tylko zwykłymi kuchenkami gazowymi może być w lekkim szoku gdy zobaczy Waszą płytę. Dla kogoś kto zajmuje się serwisem kotłów gazowych to bułka z masłem.
Mnie więcej to miałem na myśli pisząc o serwisie. Była to też odpowiedź na:

No i mega minus to taki że nie ma absolutnie żadnego regionalnego serwisu.


Chciałem uspokoić Mirka i pokazałem, że praktycznie w każdej miejscowości jest co najmniej kilku serwisantów, którzy gdy zajdzie tylko potrzeba to praktycznie w kilka minut mogą stać się
  • Odpowiedz