Wpis z mikrobloga

Pan @ChoNoTu pozwolił sobie wypisać porady dietetyczne, które uważa za skuteczne. To teraz ja odpowiem jako praktyk i teoretyk od ponad 10 lat.
Nabiał - nie polecam. Mleko, twarogi, sery, jogurty. Tendencja jest taka, że coraz więcej osób od tego odchodzi. Badania również potwierdzają, że laktoza jest szkodliwa.
Co do samej diety - napiszę w ogromnym skrócie. Jeśli nie chce Wam się ważyć produktów na wadze kuchennej, zalecam dietę tłuszczową. Nie piszę o klasycznej tłuszczówce, ale np. 30% białko, 40% tłuszcze, 30% węglowodany. Przy takiej kompozycji, nawet jeśli jesteście endomorfikami (szybko nabieracie masy tłuszczowej), nie będziecie tyć. Dieta tłuszczowa, jest bardziej wydajna niż węglowodanowa. Na tej 1 przekraczałem kcal o 200-300 i waga leciał w dół, na tej drugiej wystarczyło, że przekroczyłem o 100 kcal i waga stała w miejscu lub wzrastała. Oczywiście jeśli ktoś dopiero zaczyna trening siłowy, to waga może iść w górę, z powodu wzrostu masy mięśniowej. Wtedy patrzymy na obwody np. obwód pasa.
Także nie zalecam, jako osoba, która ćwiczy wiele lat i interesuje się kulturystyką od ponad 10 lat, brać pod uwagę porady ChoNoTu, ponieważ są to metody z lat 90 :)
#mikrokoksy #dieta #silownia
  • 21
@Nobody32: dla osob, ktore chca zmienic nawyki moja dieta jest idealna. Dwa nie dla kazdego bedzie dobra tluszczowka. To ze dziala na ciebie nie znaczy, ze ktos inny bedsie sie na niej czul. Co do nabialu to nie nalezy popadac ze skrajnosci w skrajnosc.
@Nobody32: z tym że w diecie @ChoNoTu wcale nie chodzi o chudnięcie, a zdrowe nawyki żywieniowe - zbilansowane posiłki, które dostarczają tego, co potrzebne o co w zupkach chińskich/fastfoodzie raczej ciężko. Tłuszczówka jest mega jałową dietą, która raczej zniechęciłaby niż zachęciła typowego studenciaka do zdrowego odżywiania.
@Nobody32:
1. jakie badania wskazuja na szkodliwosc laktozy?
2. czy wspomniane badania wskazuja rowniez na szkodliwosc dla osob zdrowych czy jedynie osob z nietolerancja lub innym zaburzeniem zwiazanym z laktoza?
3. #pokazforme, bo mozesz miec i 30 lat doswiadczenia a wygladac jak bocian 2703. w takim przypadku szkoda w ogole czasu z Toba dyskutowac
4. tego o diecie tluszczowej nie skomentuje, juz Cie slusznie wysmiali wyzej. do auta tez lejesz
@Szefu: napisałem wyraźnie, że to nie klasyczna tłusczówka.

@mafiozorek, heh... to jak nazywasz osobę, które łatwiej niż inni nabiera masy tłuszczowej?

Wiecie co... żałuję, że się udzieliłem. Róbcie sobie co chcecie. Słuchajcie takich ludzi jak ChoNoTu. Ja już takich na forach BB widziałem wielu. Powodzenia :) Jedźcie węglowodany, wyjdzie wam to na zdrowie....
@Nobody32: weźmy twóją "tłuszczówkę"
Przy 3000kcal będziesz miał taki rozkład:
30% z białka - 225g
30% z węgli - 225g
40% z fatu - 133g
To jest kretyński rozkład na którym #!$%@? białko i węgle i masz do tego dodatek tłuszczów. Nie ma to nic wspólnego z tłuszczówką.
@Szefu: Ja jestem endo. Bardzo szybko tyję jeśli jem za dużo węglowodanów. Od wielu miesięcy jestem na diecie gdzie węgle to max 30%. Na tłuszczówce węgle powinny być nisko, ale przeciętny Polak i tak nie zje np. jajecznicy bez chleba. Dlatego dałem węgle na poziomie 30%.
Ale tak jak pisałem... nie ludzie robią co chcą. Ja wiem jak wyglądam i wiem jak wyglądają Ci którym doradzałem co do diety.
@Szefu: ale przy BTW 60-90g:120-150:60-90 w sukie gramowo wychodzi jakos 30:40:30 %. Wtedy kalorycznie 70% fatu. To wcale nie taka zla dieta dla nieruszajacych si osob. W zaleznosci od zrodel oczywiscie
Badania również potwierdzają, że laktoza jest szkodliwa.


@Nobody32: pokaż badania, serio, bez złośliwości. chętnie poczytam

zalecam dietę tłuszczową. Nie piszę o klasycznej tłuszczówce, ale np. 30% białko, 40% tłuszcze, 30% węglowodany


@Nobody32: to nie jest tłuszczówka

Dieta tłuszczowa, jest bardziej wydajna niż węglowodanowa


@Nobody32: W czym wydajna? Dużo zależy do Twojej metabolic flexibility . Jeden organizm lepiej działa na tluszczach, inny na węglach a jeszcze inny ma wywalone bo