Wpis z mikrobloga

@artur200222: ktoś tu jest ostro ruchany bez mydła xD Za tyle od osoby można mieć wypasione wesele ze wszystkim oprócz alko (którego na studniówce i tak oficjalnie nie ma)

@PerkoS: zwróć uwagę, że albo organizuje to zewnętrzna firma/osoba za wypłatę, albo robi to szkoła czy jakiś komitet. Jak zlecamy komuś zorganizowanie takiej imprezy, to uczniowie powinni mieć możliwość wyboru, a nie szkoła czy jakaś rada im narzuca organizatora. Poza tym
@PerkoS: No dobra, ale skoro to są pieniądze uczniów to powinni wiedzieć na co ta kasa idzie i ile jej idzie. Podejrzewam że jak ktoś chce zorganizować wesele, to nie rzuca hajsu osobie zajmującej się organizacją imprezy i się tym nie przejmuje aż do dnia wesela. Są jakieś konsultacje, jakieś pytania w stylu" czy te kwiaty czy też nie", jakakolwiek informacja. A tutaj ci, którzy są najbardziej zainteresowani imprezą, są utrzymywani
@Horvath: Ale Ty je ogarniasz i nie chcesz na nim zarobić :) Gdybyś wynajął osobę, która ogarnęłaby to kompletnie za Ciebie, to ona zapłaciłaby za osobę 260, a cena dla Ciebie byłaby 320 ;)
@artur200222 Ja miałam studniówkę w 2012, mała miejscowość w wlkp, impreza w "najlepszej" restauracji w mieście (nie jakieś tam gwiazdki Miszlę od razu, ale bardzo duża sala i przyjemnie), 150 zł od osoby, jedzenie mega, nawet fajny zespół, impreza do 5 nad ranem. Frekwencja była dość spora, bo z mojej klasy nie było tylko dwóch osób z tego co pamiętam.
@artur200222: U mnie była taka sama sprawa. Studniówka po 300zł od osoby na sali. Już po fakcie chciałem kosztorysów i innych rzeczy, bo mimo, że nie poszedłem, bo uznałem że nie warto, to chciano ode mnie kasy. Że niby za kase ktora została po studniówce miały być jakieś rzeczy do organizacji matury w stylu woda dla maturzystów (była jakas najtańsza marki Tesco ostatecznie kupiona xD) czy kawa i jedzenie dla nuczycieli
@artur200222: O nawet mam info jakie zostało "w ramach wyjaśnienia" opublikowane. Było chyba tylko to, kosztorysu studniówki nie.

"Ze studniówki pozostała nam kwota 7 821,39 zł. W studniówce uczestniczyło 195 uczniów. Jak łatwo policzyć, na każdą osobę ze studniówki pozostało 40,11 zł.

Wydatki jakie są zaplanowane na czas matur, dotyczą wszystkich uczniów, również tych, którzy nie uczestniczyli w studniówce. Dlatego uczciwe jest, żeby pozostałe 12 osób, które nie uczestniczyły w studniówce,
@artur200222 u mnie było 600 zł za parę(300 zł za osobę) w lokalu z cateringiem i alkohol(sporo bo się #!$%@?łem xD), w tym był fotograf/kamerzysta(Płyta i zdjęcie klasowe dla każdego ucznia było w cenie), zespół i w tym też była zrzuta na koniec roku na kwiaty dla nauczycieli i takie pierdoły(Ci co nie szli na studniówkę też musieli zapłacić ale mniej). Sądzę że jak na imprezę na sali gimnastycznej 600 zł to
W budżecie po prostu są opłaceni wszyscy nauczyciele + osoby z rady rodziców, dodatkowo prezenty dla tychże wszystkich wymienionych. Przy tak małym budżecie pewnie ledwo na katering z baru mlecznego wystarczy i ktoś będzie musiał wykorzystać swój darmowy okres na spotify, żeby muzyka jakaś była.


@goraca-kawa: Bzdury pleciesz. Zawsze w koszcie studniówki zawiera się koszt nauczycieli i nigdzie studniówka nie kosztuje 300 zł od osoby. Na mojej studniówce było ok. 35
@artur200222: u mnie w tym roku jest 350zł za parę, para w klasie płaci 400zł (+50zł na zdjęcia), w jakiejś tam restauracji z okriestrą, z tego co wiem to nie ma problemu z dostaniem kosztorysu (niektórzy już się o niego pytali w klasie)
Jak pomyślę ile hajsu u mnie wzięli (też na sali gimnastycznej, wincyj niż u ciebie jeżeli chodzi o kwotę) ja durna wzięłam średnią osobę towarzyszącą która się #!$%@? zawinęła po 30 minutach a za tego faceta płaciłam ( @Kozak_Lkr PRZEPRASZAM ŻE CIĘ NIE WZIĘŁAM RANY JULEK NO ;____;) to mnie szlag trafia bo za te pieniądze wtedy bym sobie życie na nowo ułożyła kurde bela.
@artur200222: takie studniówkowe przekręty w moim byłym liceum to standard - miałam studniówkę 10 lat temu, też w szkole, tańce na sali gimnastycznej, a jedzenie na korytarzu (!) - płaciłam za siebie plus osobę towarzyszącą 450zł. W tym roku sytuacja lokalowa jest identyczna, a koszty wynoszą już 600zł. I wiadomo, to jest tylko jedzenie. Alkoholu w szkole się nie pije ;-) dodatkowo płaci się za dekoratorkę, fotografa, gościa od filmu i