Wpis z mikrobloga

@Stragan: weź pod uwagę skalę prezentów oraz koszt osobnego kateringu nauczycielsko-rodzicielskiego, przecież nie będą jedli byle czego. Dodatkowo po co płacić za fotografa i kamerzystę, skoro każdy może wziąć smartfona i sam zdjęcia robić? Można z budżetu ten punkt wykreślić.
@artur200222: #!$%@? my mieliśmy w sali weselnej za chyba 300zł od pary jak się nie mylę i jeszcze nam zwracali po 50zł potem chyba, a tu 600zł za parę na sali gimnastycznej, ja prdl co oni DŻEJA ZI chcą ściągnąć żeby śpiewał do kotleta? xD
@goraca-kawa: skalę prezentów? Jeżeli u nas były 2 klasy - 25 nauczycieli, 35 uczniów to przypadało 0,71 prezentu/ucznia. U OPa było 150 osób tj. 5 klas po 30 osób. Załóżmy, że nauczycieli było 2 razy więcej niż u mnie, a raczej nie było bo przecież nie jest tak, że każda klasa ma innego nauczyciela, więc jeśli nauczycieli było 50 wychodzi 0.33 prezentu/uczenia. Jaka więc skala prezentów? Wychodzi jeszcze mniej bo tak
@Stragan: OP wyliczył, że łącznie zostanie uzbierane 45 000 zł. Dlatego uważam, że spora część tego budżetu mogła zostać wyliczona na jakieś porządne prezenty: pióra wieczne, zegarki wysokiej klasy itd. Może dyrektor/ka odchodzi na emeryturę i chciałaby mieć jakąś trwałą pamiątkę?
@Andczej: Dobra, doczytałem w komentarzach że to szkoła jego dziewczyny/ partnerki. Cóż, w takim razie ją będą mogli udupić, albo jak się trafi u niego w szkole na maturze, "całkowitym przypadkiem" nauczyciel z jej szkoły ( ͡° ͜ʖ ͡°) (na ustnej musi być jeden nauczyciel ze szkoły ucznia i drugi z poza niej, choć może już być z tego samego miasta)
@artur200222: Powiem tak jak było u mnie. Nauczyciele jedynie nas wspierali w naszych pomysłach i ich realizacji. Wszelkie zbiórki i akcje sami organizowaliśmy i sami wszystkie pieniądze między sobą zbieraliśmy i też na koniec ustalaliśmy na co zostaną wydane itp itd. wszystko mieliśmy w swoich rękach a nauczyciele jedynie sprawowali pieczę żeby nie było jakichś nieodpowiednich sytuacji/wydarzeń.
Mirku ciśnij to do końca ale nie sam, uświadom też resztę, że coś może
@Stragan: próbowałem tylko odgadnąć założenia zbiórki w takiej kwocie. Innego wyjaśnienia nie znalazłem, gdyż, jak sam wcześniej zauważyłeś, za połowę mniejsze pieniądze można zorganizować coś lepszego niż impreza w sali gimnastycznej.