Wpis z mikrobloga

Obserwuje Mirko od paru lat i widzę, że kobiety mają tutaj przerąbane totalnie. Mizoginia (nazywajmy rzeczy po imieniu) jest wszechobecna. Pod prawie każdym tekstem gdzie udzielają się #rozowepaski znajdzie się jakiś idiota który ma problem sam ze sobą i daje upust swoim stulejarskim zapędom. Ciekawe czy takimi tekstami też do swoich matek rzucacie. Nie chce nawet podawać przykładów bo wystarczy wejść w jakikolwiek wpis żeby przeczytać że różowe się puszczają, wszystkie mają bolca na boku i ogólnie są brzydkie i #!$%@? że szkoda w ogóle z nimi wchodzić w dyskusje. Nie wiem czy to kwestia wychowania ale wydaje mi się że tak, szacunek do kobiet wynosi się z domu. Stuleju nie ważne czy masz 17 czy 27 lat z takim podejściem żadna dziewczyna nawet na Ciebie nie spojrzy bo odgórnie będzie wyczuwać Twoje #!$%@?.
#oswiadczenie #niebieskiepaski #rozowepaski #dziendobry
  • 270
@Slonx:

- Odnosiłem się do grupy, nie populacji.


Co to zmienia?

- Nie wskazywałem na rozkład cechy.


Nie wiem jak twoim zdaniem stwierdzenie że skala zjawiska jest ogromna nie odnosi się do jego rozkładu. Gdybyś nie uważał że jest to znaczący procent nie traktował byś tego jako istotny problem ze społecznością tego serwisu.
protip: ustawienie sobie niebieskiego paska na wykopie to takie samo obnoszenie się ze swoją płcią :')


@ziemniaczana_krolewna: Ustawienie niebieskiego czy różowego paska to nie problem.

Problemem jest koniunkcja, którą wspomniałem:

ustawienie różowego paska i oczekiwanie atencji ze względu na płeć
A teraz spójrz na to z drugiej strony. Kobiety mogą do woli krytykować wszystko co dotyczy facetów, mogą im nawet zrobić krzywdę, a i tak to facet będzie winny i nawet nie może palcem kiwnąć w Internecie, bo od razu oskarżenia o seksizm etc.


@wanderlust00: aa czyli to taka zemsta na kobietach?
jest ich dużo [stulejrzy]


@rybsonk:

1. To, że wypowiedź jest stulejarska, nie oznacza, że autor jest stulejarze – nie doceniasz ilości trolli.
2. Zdefiniuj dużo i kiedy zaczyna to być problemem (nie przyjmuję argumentacji, że nawet jeden to „dużo”)
@MacDada: to sorry, zrozumiałam to w kontekście pierwszej części wypowiedzi, że nie ma kobiet w internecie (co w sumie działa tylko dla języków w których mówiąc o sobie nie wynika jakiej jest się płci)
nie ma kobiet w internecie (co w sumie działa tylko dla języków w których mówiąc o sobie nie wynika jakiej jest się płci)


@ziemniaczana_krolewna: Nie chodzi język. Chodzi o zachowania, które mają wywołać atencję. Język jest „neutralny”.

Przykład:

* „Kupiłam moduł ESP-8266. Jakim napięciem powinnam go zasilić?” – jest neutralne i merytoryczne
* „Kupiłam moduł ESP-8266. Jakim napięciem powinnam go zasilić? Pomóżcie różowemu <3” – TITS or GTFO
na wykopie mizoginia to choćby napisanie, że nie podobają się komuś skarpetki na zdjęciu, w sumie każdy negatywny komentarz do #rozowepaski jest odbierany jako stuleja i mizoginia

bo przecież wszyscy powinniśmy się spuszczać że takie wyjątkowe istoty raczą na nas pierdnąć co nie?


@Bambro: serio nie rozumiesz że jak Ci się coś nie podoba to można to w kulturalny sposób przekazać? No chyba że chodzi o "wszystkie kobiety to #!$%@?", wtedy
@zoltan87: Nie jest źle, żyjemy w swoistej symbiozie i dogadujemy się, raz lepiej, raz gorzej. Faktem jest, że chyba coraz więcej różowych się udziela, nie zawsze tych niosących dobrą sławę naszemu gatunkowy, ale to przejdzie bokiem, bo wykopki to jedna wielka rodzina.
Jednego nie rozumiem i w sumie nie wiem czy chcę, bo boli mnie na samą myśl o emocjonalnym #!$%@? pewnych niebieskich - tych, którzy KAŻDĄ różową pakują na czarną
@failed: "W sumie najbardziej wyplusowanym komentarzem w tym wpisie jest "nie zesraj się" i to chyba faktycznie najwięcej mówiąca odpowiedź na Twój wpis. "
No i czego się tak napinasz? Wiem,że to poważny portal,ale gdybyś wyciągnął kija z dupy,byłoby ci lżej.
OLABOGA; MIZOGINIA NA WYPOKU

NO I PISZO TU ROZOWE, KTORE POTEM POSTUJA ZDJECIA NOG OBOK PIZZY ZEBY DOSTAC PLUSY - HEHE PATRZCIE JAKIE MAM STOPKI HEHE xDDDDDD I SE BENDE PIZZE JADLA, HEHE DAJCIE PLUSOW

NO JA #!$%@?; GIMME A BREAK

@zoltan87:

Sporo raka i przyzwoita gownoburza. Daje 5.5/10

edit/ w sumie to nawet 6.5/10, bo odpisalem.