Wpis z mikrobloga

Ktoś da przykład 'wzorcowej' diety 3000 kcal? To co znajduje w necie jest dość montoniczne, np dwa posiłki pod rząd to kurczak + ryż + jakaś surówka. Dzienna dawka warzyw/owoców (ok 600g) też nie jest raczej zachowana.
Polecacie ogólnie ułożenie diety przez trenera/dietetyka, jak tak to gdzie/u kogo?
#pytanie #mikrokoksy #dieta #jedzenie
  • 14
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff masz tyle mozliwych kombinacji ze jedzenie dzien w dzien ryzu z kurczakiem to jakis masochizm
Np zrodla wegli:ryz(wiele rodzajow), ziemniaki(wiele rodzajow),kasze(wiele rodzajow),makarony(wiele rodzajow)
Zrodla bialka:kurczak/indyk/ges/kaczka/wolowina/dziczyzna
Zrodla tlusczy:niektore czesci z powyzszych zrodel, przykladowo skrzydelka z kurczaka, poza tym:tluste ryby, oleje, orzechy
Warzywa i owoce:cala masa, chyva nie ma sensu wymieniac
Policzyc sobie z tego zeby wyszlo Ci 3000kcal nie jest chyba zadna magia?
  • Odpowiedz
@Larkin21: No tak, ale powiedzmy że chodzi o dietę dla osoby 80kg z odpowiednim (jakimś uśrednionym) rozkładem makro i w miarę możliwości mikro składników. Taki punkt początkowy od którego można wyjść.
  • Odpowiedz
@XYZ321: no zgadza się ale jestem ciekawy jak to wygląda w postaci gotowych posiłków, czyli jakiś jadłospis na jeden dzień który uwzględnia właśnie odpowiednie proporcje podanych przez ciebie składników.
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: czyli po prostu szukasz kogoś kto rozpisze Ci dietę bo ten przykład który właśnie znalazłeś (tak, to ten wzorcowy) Ci nie pasuje bo jest monotonny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co za lenistwo
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: Prosto z mojego excela. Posiłki sobie możesz dzielić jak chcesz. Nie ma znaczenia czy zjesz 4 czy 5 czy 10. A jakie gotowe posiłki sobie z tego zrobisz to już sprawa Ciebie i Twoich umiejętności kulinarnych. Ja po prostu wszystko gotuje albo smaże i tyle. Czasem sypnę solą czy jakąś inną przyprawą i tyle.
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: No jak chcesz jeść bardziej wykwintnie to sobie wpisz w google czy youtube:
-pierś z kurczaka/łopatka wołowa/makrela/stek z kangura - przepis czy cokolwiek w tym stylu i będziesz miał setki przepisów. Przecież to wszystko zależy tylko od czasu i umiejętności kulinarnych
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: Dokładnie jak kolega napisał, każdy jest inny i potrzebuje czego innego. Mi bardzo pomogli w sports-med.pl . Możesz do nich napisać na fb mają chyba jakieś promo. Obczaj sobie stronę, metamorfozy. Jak wcześniej korystałem z kogo innego to biło ustawianiem tego po starowieścku, oni to zrobią fajnie, naucza cię jak nie zwariować.
  • Odpowiedz