Wpis z mikrobloga

O niedzielnym starcie:

Był to mój debiut z pilotem a zarazem debiut w cyklu MiniMax. Niestety nie przywiozłem żadnego trofeum... Mam natomiast dużo nowych doświadczeń i wyzwań, widzę czego muszę się nauczyć :D

Dobrze było szaleć po czymś innym niż płaski tor, mimo tego że dało się łatwo uszkodzić auto - co też zrobiłem - wreszcie było ciekawie, a warunki nie były stałe i co przejazd trasa różniła się detalami, przesunięte opony, syf... Było fajnie :D

Dużo czasu traciłem z powodu opon - tym razem jednak jechałem na dobrych oponach i często przyzwyczajony do słabej przyczepności odpuszczałem... A potem okazywało się że mogłem jechać znacznie szybciej :P Nocnego kryterium również nie zaliczam do udanych - parę razy wypadły biegi, i cały czas borykam się z tylnymi hamulcami, przez co ręczny po jakimś czasie nie działał prawie w ogóle... Jestem jednak zdania że głównym czynnikiem który zawodził byłem ja - część problemów mogłem wcześniej przewidzieć bądź wyciągnąć wnioski a w konsekwencji robić lepsze przejazdy. Trzeba się uczyć.

Natomiast jeśli chodzi o uszkodzenie auta, pomijając hamulce - niestety urwałem sierp z nadkola z prawej strony, skrzywiłem stalówkę, a co najgorsze - chyba uszkodziłem tylną belkę... Jak tylko będę miał czas zabiorę się do oględzin, oby nie trzeba było wymieniać całej bo będę musiał odpuścić kilka startów :C

Pomimo problemów, słabych wyników i uszkodzeń strasznie się cieszę z tego startu, nie mogę doczekać się kolejnych. Jeśli macie jakieś pytania, śmiało :)

Filmik w komentarzu, foto by Filip Markowski :)

Koszty:
- 80zł za roczne członkostwo w AK
- 150zł wpisowego
- ok. 100zł w paliwie
- 10zł na jakieś małe amciu, organizatorzy zadbali żebyśmy nie byli głodni ale energola kupić musiałem :D

Razem daje to 340 zł, więc łączny koszt rajdowania wyniosi 8860zł. Nie liczę napraw, nie znam jeszcze żadnych kosztów. Będę tym się przejmował za jakiś tydzień - dwa :)

@madmen

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chcesz być na bieżąco z postępami i kosztami rajdowania? Śledź mój tag! :)
#gumizakolkiem

#motoryzacja #rajdy #samochody #wyscigi #carboners #rajdy24
Gumi5 - O niedzielnym starcie:

Był to mój debiut z pilotem a zarazem debiut w cykl...

źródło: comment_OhQdPDSeCG2ZeixHaE0aPObQKx0OAQsN.jpg

Pobierz
  • 13
@Gumi5: Ostro się z autkiem obchodzisz :D Ale fajnie, pierwsze koty za płoty. Opis na pewno powinniście dopracować, bo na filmie wygląda to kiepsko, dosyć późno pilot podawał komendy. Ale może Tobie się dobrze jechało, bo w sumie pilota nie skomentowałeś :P
@DomPerignon: ja się denerwowałem potem, bo na samej trasie jakoś tak uszło... A potem byłem zły że źle pojechałem. No cóż, następnym razem sprawdze ręczny dokładnie czy łapie :P

@kowzan: to nasza wspólna wina, powinniśmy więcej ćwiczyć

@Messix: Dzięki :) Z drugiej strony sam jak tylko będę mógł wsiądę za wirtualne kółko - świetny trening toru jazdy, uczysz się jak są budowane odcinki itd... Temat świetny, ale jak widać
@Gumi5: Fajnie, chyba się powtórzę, ale zazdroszczę :) Pilot też chyba na debiucie, ale każdy od czegoś zaczynał :)
Na takie odcinki zastanowiłbym się nad jeszcze dwoma światłami skierowanymi na boki, bo nie widać kompletnie gdzie skręcasz, a jak nie widać, to pewnie jedziesz wolniej niż byś mógł. Choćby takie coś na początek jak na obrazku. Albo jeszcze dwa halogeny założyć i bardziej na boki skierować.
NieMogeSieZarejestrowac - @Gumi5: Fajnie, chyba się powtórzę, ale zazdroszczę :) Pilo...

źródło: comment_lUlNqilXeX7uA7Oxvm8Ybj3eBLilemRM.jpg

Pobierz