Wpis z mikrobloga

Problemik z Linux + DVBSKy S960CI + SmarCAM-3 CI Plus (Cyfrowy Polsat)

Hej!

Zaczynam przygodę z #dvbs, ogólnie wdrożony jest już dosyć zaawansowany pomysł aby na serwerze z #linux #omv postawić #vdr, który obsługiwałby #tuner DVBSKy S960CI a jako klienta postawić z boku #kodi. Wszystko działa poza jednym istotnym detalem.. Wygląda na to, że Linuksowe sterowniki będące modułami #kernel nie radzą sobie z modułem CAM CI+ i nie mogę wyświetlać kanałów zakodowanych, czyli jestem trochę między pośladkami..

Zastanawiam się, czy istnieją jakiekolwiek możliwości wymiany modułu CAM na inny, który może ruszyłby w konfiguracji Linuksowej? (umowę z #cyfrowypolsat podpisałem 1.12) Z tego co widzę po Allegro to kiedyś rozdawane były inne moduły (SCM). Ma ktoś z Was doświadczenie w tym temacie? Całość działa poprawnie z użyciem systemu Windows, więc wszystko wskazuje na brak kompatybilności modułu CAM ze sterownikami Linuksa.

Dzięki za Wasze sugestie, pozdrawiam!
Pobierz Kokos - Problemik z Linux + DVBSKy S960CI + SmarCAM-3 CI Plus (Cyfrowy Polsat)

Hej...
źródło: comment_OYY7Z6inx5Gsjv4ORSYcfeGxpF662pjP.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m132: Poddałem się. Teraz mam nowszą dystrybucję, jest szansa, że zatrybi, ale nie mam już modułu, wymieniłem na standardowy dekoder. A teraz już w ogóle chcę się pozbyć telewizji, bo płacę za coś czego praktycznie nie oglądam.