Wpis z mikrobloga

@Kreation: chyba kwestia indywidualna, snowboard trudniej opanować niz narty, jest tez mniej bezpieczny bo masz uwięzione dwie nogi (z nart przy dużej sile buty same sie wypinają). Ale snowboard jest za to szybszy
  • Odpowiedz
@Kreation: Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że większe ryzyko kontuzji jest na nartach (może wykręcić się noga przy upadku itp.). Na desce nogi masz razem, jedyne co może się przytrafić to stłuczenie tyłka przy wywrotce, ale wystarczy kupić najprostszy ochraniacz na kość ogonową i nie będzie boleć.

Do zalet deski zaliczyłbym na pewno większy luz i swobodę, lżejsze buty (prawie tak wygodne jak adidasy) oraz łatwiejsze manewrowanie na stoku - oczywiście
  • Odpowiedz
@Kreation: jako początkująca osoba szybciej można jeździć na nartach niż na snowbardzie (do szybkich zjazdów inaczej ustawiana jest pozycja nóg do zjazdu). Na snowboardzie pierwsze tygodnie nauki: boli dupa, kolana czasem łokcie i plecy, na nartach głównie nogi i jak będziesz słabym uczniem to trochę ręce od wywrotek.

Ja jeżdżę tylko na nartach, większość znajomych na desce, jednak czas jazdy jest znacznie dłuższy na nartach (nie ma #!$%@? się z odpinaniem
  • Odpowiedz
@Kreation: jeśli jeździsz na rolkach / łyżwach to narty opanujesz tak samo szybko jak snowboard, który rzeczywiście na początku jest troszkę łatwiejszy.
Co do kontuzji to narty głownie powodują skręcenia kolan i złamania kości nóg, a na snowbordzie stłuczenia kolan i tyłka oraz złamania nadgarstków i wybić barków/ łamania obojczyków. Polecam spróbować oba sporty, najlepiej pod okiem instruktora na początek. W mojej prywatnej opinii narty są bezpieczniejsze, zawsze jesteś zwrócony przodem
  • Odpowiedz
@Kreation: na nartach łatwiej połamać kolana, na snowboardzie podobno ręce
snowboard ci się nie zaplącze pod nogami
jeżdżąc na snowboardzie wywołujesz ból dupy narciarzy (niektórych, ale jednak)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kreation jestem zatwiardziałym deskarzem, ale bez przesady, że narty są szybsze. Na snowboardzie jest trudniejszy początek, trzeba się przygotować na dużą ilość upadków. Narty są bardzie mobilne, zwrotniejsze, w sensie, że na nartach wszędzie podjedziesz, na desce jest to cholerne odpinanie, siadanie na dupie i zapinanie. Można to szybko robić, ale potrzeba wprawy. Na pewno na desce są wygodniejsze buty. Ogólnie dla mnie przymus jeżdżenia 4 dni na nartach w ramach zajęć
  • Odpowiedz
@bossbb: W moim przypadku całe życie jeździłem na nartach i chyba nie chcę już zmieniać, ale wydawało mi się, że deska ma dużą przewagę nad nartami, widać okazuje się, że nie.
  • Odpowiedz
Ale snowboard jest za to szybszy


@Toniezarzutka: Jest to taka same brednia jak to, że snowboardziści robią więcej muld.

@Kreation: Jak całe życie jeździłeś na nartach to śmiało próbuj czegoś nowego :)

Plus deski to chyba tylko wygodniejsze buty :) No i chyba łatwiej "wejść" do parku, ale z drugiej strony narty dają większe możliwości trików. Sama nauka jazdy to oczywiście łatwiejsza na nartach, dlatego zresztą 3-4 latki na nartach
  • Odpowiedz
@odislaw: oczywiscie ze narty sa szybsze dlatego zapytalem sie czy czasami nie pomylila sie. Odnosnie zapinania, odpinania snb - to tak jest to irytujace ale jak masz kiepskie, rentalowe wiazania i musisz pompowac a i tak slaba jest kontrola buta mimo, ze paski wrzynaja sie w stope. Wystarczy kupic sensowne wiazania i problem znika.
A odnosnie co daje wiecej funu (narty zjazdowe, freestylowy czy snb czy jeszcze cos innego) to juz
  • Odpowiedz
@Kreation: Snowboardziści to rak:
- zamiast jeździć, przez większość czasu siedzą sobie w najbardziej nieoczekiwanych miejscach stoku
- wykonując skręty powodują obsuwanie się relatywnie większych mas śniegu, pozostawiając po pewnym czasie gołą ziemię lub oblodzenie
- powodują problemy na wyciągach orczykowych przez nienaturalną konfigurację deski

Nie daj się zwieść, dołącz do narciarskiej elity!

Narty stwarzają zdecydowanie większe możliwości, bo w wariancie skitourowym i biegowym można też na nich łatwo poruszać się
  • Odpowiedz
- wykonując skręty powodują obsuwanie się relatywnie większych mas śniegu, pozostawiając po pewnym czasie gołą ziemię lub oblodzenie


@korri: akurat "pługowcy" też tak robią:P

Nie daj się zwieść, dołącz do narciarskiej elity!


@korri: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mają też zalety. Rzadko się pchają na orczyki, więc jest tam większy luz ( ͡
  • Odpowiedz
@pilot1123: W sumie to z własnego egoistycznego punktu widzenia powinienem OP'owi wciskać snowboard ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale że na moim ulubionym stoku snowboardzistów nie wpuszczają (ciekawe czy coś się zmieni w tej materii), to mogę być uczciwy :)
  • Odpowiedz