Wpis z mikrobloga

#python #programowanie

Chcę wyświetlić na intefejsie listę, korzystam z wxpython, które ma kontrolkę wx.ListCtrl, ale chyba mi to nie wystarczy. Chciałem wyświetlić listę zintegrowaną ze źródłem danych typu słownik lub lista. Tak żeby lista na intefejsie się automatycznie update'owała przy zmianie źródła. Widziałem w necie, że w wx.ListCtrl można to zrobić za pomocą "listy wirtualnej", ale wtedy nie da się sortować. Poza tym ListCtrl wygląda ohydnie, jak z połowy lat 90.
Wobec tego szukam jakiegoś modułu okienek do pythona, który miałby bardziej rozbudowaną kontrolkę listy (sortowanie, auto-resize kolumn, integracja ze źródłem danych i inne bajery) i jakiś bardziej "współczesny" wygląd.
  • 3
@rekapitulatorfilogenezy: nie wiem jak to jest ze starszymi, ale wx3.0 mają zaimplementowaną metodę do sortowania w listctrl. Do updateowania zawartośći listctrl musisz dodać sobie jakiś event, który to "wystrzeli" nowe pobranie danych. Ściągnij sobie (tylko win) demówkę kontrolek WX. O tutaj. Myślę, że WX to dobra biblioteka graficzna dla python. Z wyglądem kontrolek ni bedę polemizował bo te są zależne od systemu, na którym je odpalasz.
@krdewra: dzięki. Demo sobie przejrzę w wolnej chwili.

Do updateowania zawartośći listctrl musisz dodać sobie jakiś event, który to "wystrzeli" nowe pobranie danych.


@krdewra: event to wiadomo, że jak się zmieni źródło danych to muszę wywołać zmianę zawartości listctrl.
Ale z tego co zrozumiałem obsługę listctrl to każdy wiersz trzeba dodawać osobnym poleceniem. Czyli np. mam listę słowników gdzie jest 5k rekordów, to muszę wstawić te rekordy do listctrl korzystając