Wpis z mikrobloga

@Kaaziiu: kuuurwaa, z termoobiegiem daje się zawsze niższą temperaturę, to miało się piec powoli, a nie k---a spalić. Idź kup kebaba lepiej do kebabisty na ulicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Relacja z prawidłowego allahuakbarskiego na moim profilu tydzień temu, w razie czego służę poradą ;)
  • Odpowiedz
@Kaaziiu: Dużej nie ma różnicy 35zł za 1.5kg dałem za wołowinke :D
Ja też biedny teraz tydzień nic nie jem a za tydzień powtórka mam nadzieje udana :D
Tobie też jeszcze lepszego życzę! Niech kutasy stają a cipki się rozkladają na widok tych kebabów!
  • Odpowiedz
@Triplesix: wiem jak korzystać z piekarnika i jego funkcji ;)
nie spaliło się, owszem wierzch chrupki, ale w środku bardzo, bardzo soczyste, celowo dodałem te 5 stopni i skróciłem czas pieczenia, wszystko było pod kontrolą, moja ocena 5/6 z tego względu, że użyłem innego mięsa niż wołowego ;)
  • Odpowiedz
@Kaaziiu: z karkówki wieprzowej robiłeś? Myślałem, że z wołowiny. Weź ogarnij się i zrób jak trzeba, chciałeś zaoszczędzić i podwójnie wydasz teraz, chytry kutasie. Kup też koniecznie anyż do czerwonego sosu. Możesz zastąpić piri piri świeżym habanero red - sprawdziłem, działa ;) powodzenia!

PS. Dałeś jakieś przyprawy do tego mięsa? Nic nie widać. Z samą wódką to niedobre ;)
  • Odpowiedz
@Triplesix: cumplu, chłopak z gastronomii here więc wiem co jest pięć ;)
moim zdaniem mój gyros, bo kebabem tego nazwać w sumie nie można wyszedł bardzo pozytywnie, nie trzymałem się sztywno kanonu emperor'a lecz zrobiłem swoją wariację wykorzystując jego przepis i wyszło świetnie
  • Odpowiedz
@Triplesix: a tak z ciekawosci: nie lepiej obsmazyc na patelni zeby soczystosc zachowalo, ponabijac na te wyklaczki i dopiero dopiec w piekarniku? Osobiscie uwazam ze termoobieg szybko wysusza przy dluzszym pieczeniu (chociaz ludzie zapominaja ze termo podwyzsza temp w wewnatrz o ok 20stC) ale jesli zachowac zasade 20st mniej to dluzej piec na nizszej temp, np ok 100-110st.
  • Odpowiedz