Wpis z mikrobloga

Kisnę z wiecznej wszechwiedzy wykopków. Nie mogąc zasnąć do 4 czytałem na różnych zagranicznych portalach komentarze z tego meczu. Przewinąłem ich na szybko około tysiąca. Nie przypominam sobie żadnego wpisu że Legia jest #!$%@?, albo że #!$%@? gra (oprócz Cierzniaka, ale z Weidenfellera były podobne śmieszki). Zdecydowana większość wpisów to "WHAT THE FUCK" oraz "najlepszy mecz jaki w życiu oglądałem". Tak. Legia z BVB stworzyła spektakl na miarę meczu kolejki (drugi raz z rzędu) i mówi o niej cały świat. Ten mecz zostanie zapamiętany na długo a i też można było wyczytać porównania do Brazylia 1:7 Niemcy i 5 goli Lewandowskiego w 9 minut.

Bardzo dużo komentarzy mowiących, że Legia powinna co roku dostawać dziką kartę od UEFY na granie w LM jeśli ma tworzyć takie spektakle.

Osobiście uważam że to był na tyle #!$%@? i osobliwy mecz, że najzwyczajniej w świecie nie da się ocenić go obiektywnie pod kątem klasy zarówno Legii jak i BVB. Nie da się jednoznacznie stwierdzić że Legia zagrała kompromitację, bo BVB też się skompromitowało przyjmując od nas 4 bramki. Moim zdaniem lepiej jest pisać o tym w kontekście strzelonych goli i się jednak zachwycać - tak jak #!$%@? reszta całego świata.

Ale oczywiście mirki wiedza lepiej. Legia dała dupy i się skompromitowała po raz kolejny. Niektórzy nie potrafią tego przełknąć ale musicie sobie niestety uświadomić, że Legia od wczoraj JEST na ustach całego świata.

#legia #pilkanozna #mecz #ligamistrzow
źródło: comment_57da3U9z1txyux0TdEMHNb2jf5CfwjPt.jpg
  • 95
niektórzy biora na poważnie wszystko o #pizzagate i potem robia z tego artykuły na główna. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@CeZ_: Ja tego nie biorę na poważnie, jestem tylko "tłumaczem", a tu dyskutujemy o piłce nożnej nie o pizzy.

Nawet nie wiem jak się odnieść do tego komentarza o najlepszym meczu bo nie wierzę, że ktoś kto ogląda mecze może na serio tak pisać...
United - Arsenal 8:2
@peetee: Oj tak. Po Realu ludzie moze i mowili pozytywnie, nawet bardzo pozytywnie. Ale po reszcie spotkan wszyscy cisna beke i tyle. Zobacz naglowki niemieckich gazet, festiwal heheszkow z Legii xD

I serio, ja im zycze wszystkiego najlepszego, kibicuje w kazdym meczu w LM, po prostu trzymajmy sie faktow.
Niektórzy nie potrafią tego przełknąć ale musicie sobie niestety uświadomić, że Legia od wczoraj JEST na ustach całego świata.


@peetee:
Ogólnie się zgadzam z całością postu, ale ten argument o niczym nie świadczy. Breivik też był.
@peetee:
Jasne, ogólnie edycja LM w wykonaniu Legii to jakiś błąd w matrixie - absolutnie szczęśliwe losowanie ale awans i tak na farcie, potem gra jakby grali Kiepscy, potem zmiana mentalna i mimo tracenia wielu bramek widać zaangażowanie i udało się strzelić aż 8 bramek. A jeszcze jeden mecz, teoretycznie najłatwiejszy z dotychczasowych.
O ile po dwóch kolejkach myślałem, że Legia w sumie nic nie zyska na LM poza kasą, o
Ale po reszcie spotkan wszyscy cisna beke i tyle


@Perlo: patrz wyżej. To nie jest beka pt. Legia jest #!$%@?, tylko beka z Legii jednak wymieszana z prawdziwym uznaniem. Wskaż mi druga drużynę która strzela Realowi i Bvb w dwóch meczach 7 goli i nie wygrywa żadnego. Kuriozum. Ewenement. Ale nikt nie powie że jest #!$%@? (oprócz wykopkow)
@peetee: Są jacyś inni krajowi mistrzowie, którzy przegrywając różnicą 4 bramek są w kraju chwaleni za "dobrą postawę"? xD

Real, Bayern, City, Chelsea, Barca, Borussia, Sporting, PSG itd. nawet jak wygrają mecz w kiepskim stylu są jechani w kraju nawet przez własne gazety. Nie wiem jak z mistrzami Białorusi czy innych Mołdawii. Ok, szacuneczek za 3:3 z Realem, bardzo dobry mecz, ale pierwszy w Madrycie to kompromitacja, tak samo jak wczoraj
@taanzen: Przypominam, że Legia to mistrz 40-milionowego kraju. Kraju, w którym mamy bardzo dobrych piłkarzy a piłka klubowa wstaje w kolan. Nie mają prawa się unosić dumą po takim występie w LM (prócz tego rewanżu z RM każdy inny mecz to porażka patrząc obiektywnie na to jak do meczu podeszła wczoraj BVB na przykład).
@peetee: Dzieciakom nie wytłumaczysz, że to co Legia zagrała w ostatnich dwóch meczach biorąc pod uwagę budżet klubów, z którymi grała to naprawdę jest to zacne wydarzenie w polskiej piłce nożnej. I tak będziesz użerał się z dzieciakami wychowanymi na nieswojej lidze i oczywiście pierwsi do komentarza jak bardzo Legia jest #!$%@?, i że kompromitacja. Tylko dlaczego nikt do #!$%@? nędzy nie wspomni o tym, że taka Krystynka jest warta więcej
@peetee: Ja #!$%@? Borussia wcisnęła im 8 goli a tyle to tracą przeważnie zespoły z San Marino. Mieli #!$%@? na obronę i dali im strzelić 4. Tak dali, oni ograli ostatnio Bayern i myślisz, że nagle Legia im na wyjeźdźie 4 wcisnęła? To jest #!$%@? i pobiją rekord straconych bramek, a ludzie się jarają jak gdyby Legia wyszła z grupy. Cierzniak i obrona do wymiany, a Bereś i Pazdan niech spierdzielają
@peetee: jak dla mnie to Borussia dała dupy po całości w obronie, oni po prostu kompletnie olali sprawy defensywy. Przecież ile było takich akcji 3 legionistów na 1 dortmuńczyka? Większość się tak zaczynała a jednak dali sobie strzelić tylko 4 brameczki.
@LR300: San Marino (klub, pewnie nawet nie wiesz, że taki istnieje) z BvB dostałby nie 8-4, a 20-0 xD Legia w ostatnich 3 kolejkach pokazała się ze świetnej strony udowadniając, że słabsze zespoły w LM mają prawo bytu, bo nie powodują jednostronnego, nudnego widowiska. Oczywiście nadal Legia jest drugim najgorszym zespołem tej edycji, po Dinamo Zagrzeb, ale przepaść wizerunkowa między Legią a nudnym Dinamo jest ogromna. Legia prezentuje (od 2. kolejki)
@peetee: ej ja się zgadzam, mecz był superowy. Jeszcze na canal + fajnie śmieszki komentowały i po meczu płakałam ze śmiechu do telewizora. Naprawdę było dużo pozytywnych emocji, trener też fajnie podsumował. "Lepiej ryzykować i przegrać 8:4 niż grać ostrożnie i przegrać 3:0" Jak mamy dwie drużyny które nie zawracają sobie uwagi obroną to wychodzą piękne mecze. A może gdyby Legia miała więcej szczęścia (poprzeczka na 3:3) albo lepszego bramkarza (bo
@peetee: @Perlo: Prawda leży jak zwykle gdzieś po środku. Przede wszystkim Legia od trzeciej kolejki zaczęła dostarczać kibicom trochę radości swoją grą. O ile mecz w Madrycie pewnie był postrzegany w ten sposób tylko w Polsce, o tyle dwa ostatnie mecze doceniają w Europie. Legia pokazała, że potrafi grać w piłkę, że potrafi kibicom dostarczać emocji i to zdecydowanie wyróżnia ją ponad Dinama Zagrzeb czy inne Żyliny, które dostawały się
@peetee: jesli ktos nazywa wczoraszy mecz najlepszym meczem jaki w zyciu widzial to zwyczajnie nie widzial za wiele. Z marszu mozna wymienic chocby dwumecz Bayern-Juve albo rewanz Liverpool-BVB na Anfied, oba z wiosny tego roku. Wynik Legii juz zapisal sie w historii LM, ale takie wyniki padaja na podworku i w zyciu nie nazwalbym go najlepszym meczem, bo od profesjonalnej pilki nalezy wymagac czegos wiecej niz radosnego strzelenia.
@rooger: Dokładnie. Nie wiem w sumie jak można mieć bekę z Legii, skoro pokazali coś, co ludzie mają okazję oglądać w jakiś niższych klasach rozgrywkowych, a nie w LM. Przecież to co Legia pokazała w ostatnich dwóch spotkaniach to czysta radość dla kibica (może nie dla kibica Legii, ale ogólnie xD). W meczu z Realem bekowy zespół omal nie ogrywa topowej drużyny, teraz 12 bramek i mogło być jeszcze więcej. Duża