Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Camilli: I to wszystko przez najprawdopodobniej złą interpretacje.

Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: »Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje«. Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: »Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów«


- (Mt 26, 26-28)

Wg. mnie, nie chodzi tu oto, że Jezus dosłownie jest tym chlebem i winem.
@Bajuk:
No tak, pole interpretacyjne. Zakładam, że jesteś z katolickiego odłamu chrześcijaństwa i nie możesz dokonywać samodzielnej interpretacji Biblii. W uproszczeniu nie możesz wyjść poza to co wydumała Papieska Komisja Biblijna.

Poza tym obowiązuje Cię wiara w dogmaty:

."Dogmat o Transsubstancjacji wprowadzony na soborze Laterańskim (1215) i potwierdzony na Trydenckim, dotyczy eucharystii. Jak twierdzi ta teoria podczas eucharystii dochodzi do przemiany chleba w ciało i wina w krew."


Akurat te kanony
@Camilli planuję wyjście z KRK. Niedawno jednak moja babcia zachorowała na raka, więc wolę poczekać, żeby nie było zbędnych komplikacji związanych ze stresem.

Kościoła nie da się już reformować. Nawet system kapłański jest inny, niż ten z Nowego Testamentu. W NT wygląda to tak, że każdy wierzący jest kapłanem, niektórzy są biskupami, czyli zajmują się organizacją spotkań, ale nie narzucają swoich interpretacji Biblii (swoją drogą jednym z wymagań jest to, że MUSZĄ