Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
Pobierz tomasz-maciejczuk - Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie r...
źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg
  • 252
Rosjanie swiecie wierza w to, ze w 1939 roku Polska byla sojusznikiem Hitlera i chciala z nim napasc na Moskwe.


@tomasz-maciejczuk: Widziałem nawet artykuły gdzie powoływano sie na jakieś tajne protokoły, które miały tego dowodzić )np. przy "pakcie Piłsudski Hitler"). Co prawda w Rosji sa nasze miedzywojenne archiwa i coś tam może być, ale raczej oni koloryzują dla celów propagandowych. Tym bardziej, że oskarżenia wprost sa głównie na stronach mniej prestiżowych,
@Krisskow: kazdego prorosyjskiego wykopka biore do Moskwy i zmuszam do pracy z Tadzykami i Uzbekami. Niech pozyje w Moskwabadzie, pieknej stolicy Wielkiego Imperium i zrozumie jak tu jest naprawde. Ze Zwiazkiem Radzieckim bylo podobnie. Wielu zachodnich dziennikarzy, aktywistow i politykow sympatyzowalo ze Stalinem. Bywali tacy, ktorzy zechcieli przeniesc sie do stalinowskiego raju. Ich zycie konczylo sie tragicznie, bowiem rozczarowanie bylo rowne ze zdrada socjalizmu. W tej chwili panuja tu podobne nastroje.
Warto dodac, ze Rosjanie sa swiecie przekonani, ze zyja lepiej niz Polacy. Nie pomagaja zadne argumenty, statystyki, zdjecia. Mowia: gdyby w Polsce bylo lepiej niz u nas to Polacy nie wyjezdzaliby do Holandii i Wielkiej Brytanii. Gdy mowie im, ze minimalna placa w Holandii wynosi 1100 euro netto i dlatego Polacy tam jada - nie chca wierzyc. Mowia, ze u nas nie ma pracy i ludzie sa bardzo biedni... i tesknia za
Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.


@tomasz-maciejczuk: Cóż to za doświadczenia spowodowały tak mocną opinię?
@Krisskow: 92% budzetu Czeczenii to dotacje od Moskwy. Rosja placi danine Kadyrowowi. Trwa islamizacja. Moze to wykopkom przemowi do rozsadku? Chociaz watpie.. wielu tutaj mysli, ze Putin to konserwatysta i nacjonalista, a przeciez on popiera aborcje i nazywa nacjonalistow prowokatorami i glupkami. Wystepuje za stworzenie nowego multikulturowego narodu rosyjskiego.