Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #renault #laguna #citroen #citroenc4
Hej mirki. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem auta do 13-14k, tylko i wyłącznie benzyna (z nastawieniem na lpg później) lub benzyna z lpg (od razu). Z wielu różnych samochodów, które mi się podobają, skonfrontowanych z opiniami na temat potencjalnych awarii i kosztów eksploatacji, wybrałem dwa modele:
Citroen C4 (I gen. 3 drzwiowy przedlift)
- silnik 1.6 (110 km)/2.0 (136 km)
Laguna 2 (ph 2, głównie w kombi bo taka mi bardziej wpada w oko)
- silnik 2.0 (136 km)/2.0T (170 km)

Poszukuje opinii użytkowników takich samochodów, albo osób, które miały z nimi większą styczność, gdyż opinie "internetowe" i innych mechaników już znam. Co ciekawe na oba modele najbardziej narzekają ludzie, którzy ich nie posiadają ;). Mogą być opinie również na temat diesli, albo wersji po/przed liftingiem.
  • 28
@ja_caly_na_bialo: nowa, własnie głównie ze względu na śmiesznie niską cenę - budżet mi nie pozwala na razie na więcej a nie mam zamiaru wydawać rocznego dochodu na samochód, mam za dużo innych wydatków. Rs też zresztą nowy, nadal trochę żałuję, bo mogłem mieć go rok temu za jakieś 85k i to brutto.

Te niskie osiągi mnie najbardziej odstraszały bo podobne miałem w zwykłym kombiaku a teraz nawet nieco lepsze w zwykłym
@xetrov: ja już #!$%@?ę auta po 2000 roku.
Kup se pan Camaro i będziesz pan zadowolon.
Ja np teraz choruję na camaro 88-92. Ogólnie dla mnie motoryzacja to 1980-1999. Jak skończyli robić auta z chowanymi lampami tak też skończyli z mkotoryzacją :)

ja już #!$%@?ę auta po 2000 roku.


@ja_caly_na_bialo: problem w tym że to jest fajne, ale jak ma się czas, miejsce i narzędzia do tego. Trzymając samochód w mieście pod chmurką to jest trochę pozbawione sensu.

Kiedyś jak miałem warunki to lubiłem sobie np. rozebrać skrzynię automatyczną i zobaczyć jak działa, nie mówiąc o jakichś drobniejszych pierdołach, teraz nawet olej zmienia mi mechanik. Za jakiś czas mam nadzieję że do tego
@xetrov: Może jakas lista co tam się popsuło w czasie użytkowania tych Lagun 2? A i miałes PB czy ON? i jak wyglądał zakup? Dużo dojechanych egzemplarzy ogladales nim na nie trafiles?
@Matvei: miałem dwie:

- 1.6 PB której największą wadą był zbyt słaby silnik w stosunku do masy, ale kupiłem ze względu na stan, wolałem wtedy słabszy silnik ale zadbany egzemplarz niż mocniejszy ale wymagający doprowadzenia do porządku. W niej nie robiłem niczego, nawet nie zmieniałem rozrządu po kupnie bo miałem na to fakturę. Generalnie nie zdążyłem się nią zbytnio najeździć bo ktoś mi ją skasował z dwa lata po kupnie, poza
@Matvei: Jakbyś chciał coś sprawdzić na CLIPie w renówce, albo chciałbyś dorobić kartę do renówki to wal na priv.

Mam 1,9dCi po liftingu co prawdanie w lagunie, ale tam jest ten sam silnik (130koni). Wersja przed liftem 120koni miała słabą pompę oleju, kiepską miskę olejową, co się wiązało z tym, że pompa dawała zbyt małe ciśnienie oleju i obracały się panewki. Nowsza wersja 130KM ma inną pompę, zmodyfikowany układ smarowania, inną