Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, dzisiaj o mały włos nie rozmazał mnie na drodze kierowca #tesla (jadący bez autopilota czujników włączonych lub Bóg wie co jeszcze)
Czy naprawde nie można montować do samochodów elektrycznych czegoś co będzie imitowało dzwiek silnika albo #!$%@? dawało chociaż dzwięk z budy jak z Family Frost?
Tesla włączała się do ruchu do głównej ruchliwej drogi w Londynie z podwójnego skrzyżowania (schemat ciasnych, krótkich odcinków skrzyżowań podobny do Kraków) dlatego nie widziałem go przy przejściu i nagle poczułem delikatne dotknięcie na wysokości mojego kolana odwaracam się a tam #!$%@? kierowca Tesli tak samo przerażony tak jak ja bo nie wiedział czy mi coś zrobił bo też chyba mocno #poranek i nie ogarnął że przechodze przez ulice.
W Londynie Hybryd jest naprawde ogromna ilość, powiedziałbym że Priusów w Londynie jest więcej niż BMW z literką M na tylnej klapie w całej Polsce, Londyn jest głośnym miastem i ruchliwym niesłyszalne hybrydy których ledwo słychać szum opon to naprawde zagrożenie, zwlaszcza ze UK tzw "JayWalking" to standard i nie dlatego że ludzie łamią przepisy, tylko ulice są przeludnione i poruszanie się po nich jest utrudnione często.

#musk #samochody #motoryzacja #hybrydy #boldupy #londyn
A.....h - Ja #!$%@?, dzisiaj o mały włos nie rozmazał mnie na drodze kierowca #Tesla ...

źródło: comment_fXXs2DzKtwVIdxxeW7EleqCO7xVRRW7C.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@haussbrandt:

skoro patrzysz na lewo i prawo czy coś sie zbliża widząc że jest czysto skupiając sie ewentualnie na skręcajacych z glownej drogi w podporządkowaną wchodzisz na przejscie a po chwili czujesz zderzak Tesli na nodze
  • Odpowiedz
Londyn jest głośnym miastem i ruchliwym niesłyszalne hybrydy których ledwo słychać szum opon to naprawde zagrożenie


@AmonGoeth: Tyle, że to samo mógłbyś powiedzieć, o każdym przeciętnej klasy samochodzie z benzynowym silnikiem. Takiego samochodu też nie usłyszysz w gwarnym mieście, nawet jeżeli będzie jechał pół metra za tobą... czy one też powinny wydawać dźwięki z family frosta?
  • Odpowiedz
@jeszcze_raz: nie znam problemu. jeżeli facet wyjezdza ze skrzyżowania na droge poboczną to wiadomo że doda gazu wiec automatycznie bym go usłyszał jakby tylko ruszył, zwlaszcza ze to felerne skrzyżowanie jest okolo 10-15m od glownej drogi, nie ma tam chodnika mimo ze nikt na to nie zwrocil uwagi przez co kamienica zwieksza swoim ostrym bokiem brzeg ulicy przez co widocznosc pieszych dla samochodow ktore poruszaja sie po tej waskiej uliczce
  • Odpowiedz
jeżeli facet wyjezdza ze skrzyżowania na droge poboczną to wiadomo że doda gazu wiec automatycznie bym go usłyszał jakby tylko ruszył


@AmonGoeth: Chyba, że akurat dojedzie rozpędem bez dodawania gazu przejeżdżając cię po drodze, bo nie chciało ci się rozejrzeć( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: wszedłeś na czerwonym i jeszcze masz pretensje? Jak cię ktos przejedzie na czerwonym to jest to tylko i wyłącznie twoja wina.

Kolejna sprawa, rozumiem, ze do aut co jadą na luzie tez chcesz muzyczkę dodać?
  • Odpowiedz
się do ruchu do głównej ruc


@AmonGoeth: Akurat dziś w radiu mówili że od któregoś tam roku chcą wprowadzić w USA w elektrycznych samochodach coś na kształt głośnika imitującego dźwięk samochodu :P Kwestia czasu aż wprowadzą to wszędzie :)
  • Odpowiedz
Czy naprawde nie można montować do samochodów elektrycznych czegoś co będzie imitowało dzwiek silnika


@AmonGoeth: Twierdzę że to bzdura. Mam V8 i 350koni i jadąc na puszczonym gazie będziesz słyszał szum opon, ale silnika nie usłyszysz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Luks_x na luzie dojezdzasz do skrzyzowania i potem ruszasz z niego? Nie. Uslyszalbym dzwiek twojego silnika i od razu zlokalizowal jakbys ruszyl z pierwszego skrzyzowania kierujac sie w moim kierunku. Na luzie to mozesz dojezdzac sobie do swiatel albo staczac sie a nie jezdzic od skrzyzowania od skrzyzowania.... wiec blagam skonczcie te bezsensowne wywody o jezdzie na luzie.
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: Zrozum, że często nie słychać silnika i tyle. Poproś kogoś niech podjedzie do ciebie na wolnych obrotach (jak na skrzyżowaniu) i na wyłączonym silniku. Usłyszysz szum opon, albo powietrza, ale nie silnika. Jak auto Cię mija słyszysz z kolei głównie wydech.
Nie wszystkie samochody to klekoty. Ja kiedyś jadąc skodą gdy stanąłem na światłach to aż musiałem spojrzeć na obrotomierz bo ani silnika słychać nie było, ani nawet żadnego
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: Mam wrażenie, że zrzucasz odpowiedzialność na cichość Tesli. Może i w tym wypadku głośnik by Cię uratował, ale następnym razem możesz wpaść pod punto i będzie to samo.
Ale dość już o tym :)
  • Odpowiedz
@Luks_x: przygotuje za życia pozew na ewentualnośc jak mnie Tesla skasuje kiedyś to przynajmniej moi staruszkowie i siostra będą zabezpieczeni do końca życia, pewnie i pokolenie do przodu.
  • Odpowiedz