Wpis z mikrobloga

Siema!

Ostatnio dowiedziałem się istotnej rzeczy i chce się nią podzelić bo jest bardzo pomocna przy promocji gry na Facebooku.
W zeszłą środę byliśmy na GameDevFest, spotkaniu organizowanym przez Koło Naukowe Twórców Gier "Polygon".
Na spotkania Polygona chodzimy już od jakiegoś czasu. Czasami wykłady były fajne, czasami mniej. Tym razem był bardzo fajny.
"Praktycznie o marketingu" Alberta Pałki, bardzo spoko typ tak w ogóle :). Dużo ciekawych i praktycznych wskazówek. Jedna okazała się szczególnie ważna bo dotycząca promowania gry na Facebooku. Do tej pory na FB szło nam bardzo marnie w porównaniu do Twittera więc koniecznie chcieliśmy wcielić w życię tę radę.
Trik polega na dodowaniu postów w grupach gamedevowych, o których nie miałem pojęcia. Jest ich całkiem sporo, a ta największa (Indie Game Developers) ma 75k członków.
W sobotę i niedzielę udostępniliśmy 3 filmy, które już kiedyś wrzucaliśmy na stronę.
Efekty przerosły nasze oczekiwania co widać na załączonym obrazku :).
Dostaliśmy masę pozytywnego odzewu (i ofert skomponowania muzyki do gry :) ).

Polecam wam żebyście też spróbowali.
Czasu to zajmuje tyle samo co normalny post, a zasięg jest duuuużo większy.

---
Robię swoją pierwszą grę ze swoim #rozowypasek. Prosta ale ładna platformówka o nazwie Escape Doodland. Jak chcesz zobaczyć jak nam idzie to obczaj tag #ucieczkazbazgrolowic, Twittera albo Facebooka

#gamedev #gry
carghool - Siema!

Ostatnio dowiedziałem się istotnej rzeczy i chce się nią podzeli...

źródło: comment_iXkCK6NZK3xkpYtd6K6ThI9NuDpWeisG.jpg

Pobierz