Wpis z mikrobloga

Mirki, ale #!$%@? złapałem.

Kupiłem napalony Civkę VI, no i cześć, no i #!$%@?.

Odpalam grę, a tam oprócz dziwnego intra(kto wpadł na pomysł żeby #!$%@?ć tam tam te dwie postacie?), czeka na mnie jakiś mokry sen feminazistki.

O ile wstawienie Kleopatry jestem w stanie zrozumieć, o tyle dowalenie Gorgony(przecież ona nawet minuty nie rządziła!) i reszty panienek to grupa przesada.

Co następne - w siódmej cześci na tronach Europy obsadzą czarnych, żeby nikt nie poczuł się urażony?
#civilization6 #civilization #cywilizacja #gry #pcmasterrace #pc
  • 25
@Max_Rockatansky: o co wam #!$%@? chodzi z tymi kobietami? Wszędzie, WSZĘDZIE doszukujecie się tej poprawności politycznej. Nie wolno wstawić murzyna jako główną postać gry (Mafia III), bo prawaków dupa piecze, nie wolno kobiet wystawić na dowódców, bo prawaków dupa piecze, NIE WOLNO KRZYWDZIĆ PRAWAKÓW, BO PRAWAKÓW DUPA PIECZE.
Rozumiem wszystko, przynajmniej staram się rozumieć, ale te wasze płaczki zaczynają się #!$%@? robić bardziej absurdalne niż to z czym rzekomo walczycie.

No
Nie, większym nie porozumieniem to jest wstawienie jakiegoś #!$%@? Kongo, który miał znikomy o ile nie minimalny wpływ na cywilizacje ponad Polskę albo inne cywilizacje, które miały większy wpływ, dramat kuhhhhhhwa.


@Need: Ale inaczej wyjdzie ci fatalny europocentryzm.
I nie ważne że faktycznie większość historii działa sie w na bliskim wschodzie i europie. Gra byłaby przez to mniej uniwersalna i ciekawa.
@Primbledon Osadzenie murzyna w Mafii III wpasowuje się w klimat i realia historyczne(już kij z propagandą), natomiast wsadzenie TAKIEJ ILOŚCI kobiet na możliwe przywódczynie, świadczy o sympatich feministycznych autorów, bo przez 99.9% historii rządzili mężczyźni. Kobiety które sprawowały realną władzę można policzyć na palcach jednej ręki.

Jakoś do 3 części nie kwapili się z wstawianiem kobiet - najwidoczniej nastąpiła nowa mądrość etapu.
No i w czym problem z tymi postaciami?


@Primbledon: chodzi raczej o to, że wybrano Gorgo i Jadwigę trochę na siłę, bo nie są wybitne, a tacy powinni być przywódcy. Nikt przecież nie miał bólu dupy gdy w civ V rządziły Katarzyna Wielka, Maria Teresa czy też Królowa Elżbieta.

PS Taki sam ból dupy byłby gdyby przywódcą Polski byłby Henryk Walezy,a Francji Karol Szalony
Kongo, który miał znikomy o ile nie minimalny wpływ na cywilizacje


@Need: a w tej grze nie chodzi o napisanie jej od nowa? Rozumiem sławne postaci na przywódców, bo ich się nie wybiera, ale dzięki temu, że kongo wstawili można tymże Kongo podbić świat.