Wpis z mikrobloga

Treningi z początku tygodnia | #trenujzrozumemigodnoscia <<<<<<<<< obserwuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

VIDEO dzień I
VIDEO dzień II i tutaj proszę mirasy o sprawdzenie Front Squatów
dziennik treningowy

Zaczynam już czwarty cykl treningowy planem Garetta Blevinsa dla "zaawansowanych" początkujących i muszę go szczerze polecić dla osób u których progresowanie na zwykłym Starting Strenght albo Stronglifts nie jest już możliwe, a bardziej interesuje je trening siłowy niż kulturystyczny. Może jakiś spektakularnych gainsów na nim nie robię, ale jak do tej pory progresja jest stabilna, a treningi się nie nudzą, ze względu na zróżnicowanie intensywności.


Dodaje fronty do planu, ze względu na problemy z utrzymaniem relatywnie pionowej sylwetki w trakcie przysiadu, oraz torem ruchu sztangi (kilka osób m.in stąd mi to doradziło).
Bark wraca do zdrowia, pierwsze bezbolesne wyciskania już za mną, pracuję też mocno nad jego stabilizacją.
Obecna waga 84kg >>>> 90kg

#mikrokoksy #silownia #trening
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@berti: staram się je coraz bardziej skracać :D jak masz czas to włącz którykolwiek film z przed 2-3 miesięcy i obczaj tam jakie przerwy robiłem, masakra... Dlatego dobrze jest się filmować.

Program dopuszcza zmiany, ale niewielkie, np. zamiast OHP z hantlami OHP ze sztangą, zamiast Lat pulldown, podciąganie itp. Jest też miejsce na dodatkowe ćwiczenia, ale nic nie dodawałem, bo uważam, że nie ma sensu.
Program tak operuje objętością, że
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc:

If you lose position (bending forward) at the start of the lift, do paused squats (pausing for 2 seconds in the bottom position) or 1.5 squats (going all the way down, going back up halfway, going back down and then completing the lift). In both cases, focus on maintaining a stable torso.

If you lose position at the midway point, do front squats or paused squats (pausing for 2 seconds at 90 degrees on the way up) while again focusing on keeping a stable
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: Mi mocno sztanga leciała w przód dopóki nie zwolniłłem fazy negatywnej, inaczej w dole siadu kiedy chciałem wstać pęd sztangi przygniatał tułów a tyłek szedł w górę. No i dobry tip to z pchaniem pleców w sztangę z jednoczesnym wepchnięciem bioder pod nią.
  • Odpowiedz
@berti: @Hank85: no właśnie to poziome wysunięcie mnie martwi bo nie jest ono małe, i tak to trochę zniwelowałem, bo wcześniej w ogóle lądowałem na palcach i pięty się trochę odrywały, co potęgowało ten efekt (piłuje cały czas mobilność stawu skokowego, dlatego powoli jest coraz lepiej). Z drugiej strony, może rzeczywiście jest to overthinking z mojej strony i trzeba się po prostu skupić na n-----------u, a nie na
  • Odpowiedz