Wpis z mikrobloga

@Twinkle: Ja mam to samo... ostatnio jedyną lekturą były kolejne numery „Piksela”, teraz wróciłem do czytania starych numerów „Razem”. Ale mam rozpoczęte „Obrachunki fredrowskie” Boya-Żeleńskiego i musze to doczytać. A jak się motywuję? A nijak... po prostu biorę i czytam...
@Twinkle: Niestety przeżywam to samo, w ubiegłym roku przeczytałem +- 120 książek, niemal bez przerwy miałem coś przy sobie, a teraz ledwie 40 i połowa to ksiazki o powiedzmy programowaniu. Próbowałem się zmuszać, ale po przeczytaniu jednego tytułu znowu popadam w stan zobojętnienia i niechęci :/
@Twinkle: Masz chyba podobnie jak ja. Są miesiące, że każdy pieniądz wydaje na książki i oderwać się od nich nie mogę, a potem przychodzi chyba jakiś przesyt i nie mam ochoty nic czytać. Nawet jak się zabiorę za książkę to nie idzie się wciągnąć. W końcu to mija i znowu staję się molem. Taka sinusoida.
  • 21
@Twinkle Wyłącz komputer i telefon. Książki są trudniejsze w odbiorze niż inne formy aktywności, wymagają wysiłku i Twój mózg, mając wybór, zawsze wybierze coś łatwiejszego. Dlatego nie mam w ogóle telewizji a kompa sobie reglamentuję. Gdybyś, będąc z wizytą u Mamy, zapomniała zabrać elektroniki, zauważyłabyś, że czytasz i to dużo i z przyjemnością.
@Twinkle To masz trudniej, chyba, że mama pomoże Ci w pilnowaniu się. Wyznacz sobie dni bez kompa i telefonu. Na początek może być nawet 1-2 w tygodniu. Zobaczysz, jak mega zmienia się ogląd świata. Nagle zaczynasz dostrzegać książki, prasę a nawet ludzi, z którymi rozmowa robi się ciekawa :P Rodzice czasem wtedy zaczynają widzieć dzieci a nawet się z nimi bawić ;)

Ważne, żeby to był cały wieczór bez kompa. U mnie
No właśnie tak zrobiłam, ale za cholerę nie mogę ruszyć tych książek. Przeczytam kilka stron i dupa.


@Twinkle: Podstawa, to wciągająca książka! Zacznij czytać coś naprawdę dobrego - nie wierzę, że Cię nie wciągnie :).
Z lekkich książek wciągnęła mnie "Dziewczyna z pociągu" i "Zanim się pojawiłeś" (nie komentuj proszę tego drugiego ;) - bardzo dobrze się czyta i koniec ;)