Wpis z mikrobloga

Wczoraj zakupiłem płyny, a dziś korzystając z ładnej pogody je wymieniłem :)
Chyba mogłem mieć rację z dużymi zaniedbaniami poprzedniego właściciela i na polu oleju silnikowego, bo po 3 tysiącach zlany olej był totalnie czarny, normalnie smoła, brązowa barwa nawet nie przebijała przez niego.
Płyn hamulcowy o miał sympatyczny kolorek i chyba nie było wielkiej potrzeby wymiany, ale jak pisałem - koszt prawie żaden i dzięki patentowi z rurką i pomocy kumpla poszło sprawnie.
Ze skrzynią biegów było trochę zabawy, bo trzeba było wyjąć podstawę akumulatora, żeby zobaczyć skrzynię. W internetach pisali, że powinien być bagnet do sprawdzania poziomu oleju w skrzyni. Mi się nie udało go zlokalizować, a szukałem długo. Z braku lepszego pomysłu wykręciłem czujnik biegu wstecznego i przez niego wlałem nowy olej do skrzyni. Gdyby ktośsię zastanawiał jak wygląda kwestia wylania - są od spodu dwie śruby na ampula, jedna to 10, druga chyba 12, albo większa. Miałem tylko 10, na szczęście była przy dyferencjale i jest ona umiejscowiona najniżej, dzięki czemu zlałem calutkie 2l starego oleju - barwę miał już brudnobrązową i by mnie to nie martwiło, ale jego zapach... no po prostu śmierdział :)
Przy okazji poprawiłem połączenie przed ostatnim tłumikiem, oraz odkryłem, że patologia naszych warsztatów ma się równie dobrze jak ta z 500+. Tylna łapa silnika - chyba przy skrzyni jest - ma mocowanie na 3 śruby - jedna dana z dupy i tylko latała, a nie wypadła bo tłumik trzymał, druga z zerwanym gwintem, a trzecia niedokręcona... Jedyne co mogłem na dzień dzisiejszy zrobić, to dokręcić tą ostatnią, ale już czuć, że silnik o wiele łagodniej gaśnie.
Te wszystkie rzeczy zrobiłem w miejscu ze zdjęcia, także trochę narzędzi, chęci i można kilka $ zaoszczędzić, a zepsuć coś jest bardzo ciężko. No i wiecie, mówicie później różowemu co to wy nie sami, a różowy sam biegnie po zimne piwko i przeszczęśliwa, że wy tacy zaradni( )
#alfaholicy, #alfaromeo #diy, #motoryzacja, #kornatnaprawia
Pobierz konradk1 - Wczoraj zakupiłem płyny, a dziś korzystając z ładnej pogody je wymieniłem ...
źródło: comment_SsfePimz94uEHPQtxOqrweEaNLNNhWVQ.jpg
  • 9
@konradk1 olej w dieslu jest zawsze czarny, nie ma na to w wplywu czas od wymiany. Kilka minut silnik pochodzi i olej jak smoła. Cząsteczek sadzy jest tam tyle że tak to wygląda. Wymianianie oleju po 3 tys to frajerstwo ;)
@morghul przeczytaj mój poprzedni post, tam wyjaśniłem dlaczego po 3k wylalem. Ppoza Tym są silniki które wymagają wymiany co 4-5k km, a frajerstwem jest wymiana co 20-30k i plakanie, że turbo padło i krzywki wytarte.
@olotg ironia kolego, ironia.

@dzbanek123 też mi teraz ładnie,i gladko biegi wchodzą:)
Ppoza Tym są silniki które wymagają wymiany co 4-5k km, a frajerstwem jest wymiana co 20-30k i plakanie, że turbo padło i krzywki wytarte.


@konradk1: no jasne, ale na pewno to nie ten stary klekot JTD. Ja tam swoje wiem i wymiana co 15-20 tys w dieslach z tego okresu też jest głupia ale zresztą... kto bogatemu zabroni, w końcu żeby kupić Alfę trzeba srać kasą ;)