Wpis z mikrobloga

Nie wiem o jakim "Nature" piszesz. Jeżeli czasopisma o IF rzędu 30 są dla Ciebie mało wiarygodne to chyba nic nie będzie. Po za tym nie podałeś jaka tematyka Cię interesuje.
Na serio nie ma jakiś fachowych wydań, typu nw "fizyk polski"? Dokopałem sie kiedyś do PRL-owskich kwartalników, kilka poziomów wyżej niż te pseudonaukowe gazetki. Kto jest targetem tych czaspism? Szare masy?
@Max_Rockatansky: ok, widzę, że nie doprecyzowałeś, po fotonie widzę, że szukałeś czegoś na zasadzie wyjaśnienia zjawisk i może paru nowinek. Nature i Science to magazyny gdzie publikuje się świeże wyniki badań + arty tego typu co wkleiłeś wyżej. Jeśli jednak dalej chcesz poczytać o wynikach badań, to zobacz sobie Physical Review Letters. Inny typ to np. Reviews of Modern Physics, gdzie zbierana jest wiedza z iluś lat badań danej dziedziny.
Nie wiem o jakim "Nature" piszesz. Jeżeli czasopisma o IF rzędu 30 są dla Ciebie mało wiarygodne to chyba nic nie będzie. Po za tym nie podałeś jaka tematyka Cię interesuje.


@WP84: Nature dwa razy odrzucało publikację Geima i Novoselova, w końcu wkurzyli się i wysłali ją do Science. Dziś jest to jeden z najczęściej cytowanych artykułów na świecie (ok. 31500 cytowań, to tak średnio ze 6 dziennie), a oni dwaj
@Max_Rockatansky: Ale beka z ciebie. Odrzucasz najbardziej prestiżowe czasopisma naukowe na świecie (Nature - jeżeli chodzi o multidyscyplinarność) xD, a zadowalasz się fotonem (z całym szacunkiem dla fotonu). xD
@aikonek: Dowodzisz implikacji w jedną stronę, a wyciągasz wniosek z implikacji w drugą stronę - argumentum ad ignorantiam. Co oczywiście nie oznacza, że w Nature nie znajdują się błędy. Są one po prostu mniej prawdopodobne ze względu na dość szczelne
@jakubito Idź Pan z takim prestiżem. To czasopismo dla mas, które snobują się na bycie "oczytanym". Już po kilku wyróżnionych artykułach na głównej stronie widzę że pracują tam tęgie umysły od glovalnego ocieplenia i innych wątpliwych naukowo teorii.

Poza tym, nie liczy się ilość, a jakość.
@Max_Rockatansky: Jasne, chętnie poczytam twoje mądrości i twoje dowody na błędy w artykułach w Nature. Podaj numer czasopisma i artykuły w których są błędy i swoje dowody na to. Nature nie jest czasopismem dla mas, nie jest nawet czasopismem popularnonaukowym, tylko jest czasopismem naukowym. Foton raczej nie może się pochwalić takim statusem - to raczej czasopismo dla studenciaków. Zresztą wiedziałbyś o tym, gdybyś chociaż wiedział jak działa i co oznacza wskaźnik
@jakubito: nie no, tak tylko chciałem zaznaczyć, że nie można bezkrytycznie wierzyć w to, co jest napisane w Nature, bo różne wpadki się zdarzają. Sam recenzuję dziesiątki artykułów miesięcznie dla najróżniejszych czasopism (również z Nature Publishing Group), więc trochę wiem jak to wygląda. Ale oczywiście dałbym się pochlastać za posiadanie Nejczera w swoim dorobku - próbowałem z dwa razy do Communications, no ale dupa. :D zbijają do Scientific Reports, którego kryteria