Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie czasposima naukowe możecie mi polecić? Najlepiej miesięcznik, ale może być wszystko.

Tylko nie jakieś brukowce w stylu "świat i ciekawostki", chodzi mi o specjalistyczną prasę(byle dobrze dostepną), albo jakieś gazety o naprawdę dobrej renomie.

Nie interesuje mnie żadna propagandówka zielonych i lewicowców.

#gazeta #pomocy #ksiazki #ksiazka #nauka #fizyka #nauka
  • 22
  • Odpowiedz
Nie wiem o jakim "Nature" piszesz. Jeżeli czasopisma o IF rzędu 30 są dla Ciebie mało wiarygodne to chyba nic nie będzie. Po za tym nie podałeś jaka tematyka Cię interesuje.
  • Odpowiedz
  • 0
Na serio nie ma jakiś fachowych wydań, typu nw "fizyk polski"? Dokopałem sie kiedyś do PRL-owskich kwartalników, kilka poziomów wyżej niż te pseudonaukowe gazetki. Kto jest targetem tych czaspism? Szare masy?
  • Odpowiedz
  • 0
@vakarena Żaden troll, po prostu astronom i fizyk z zamiłowania. Po rpstu szukam czegoś naprawdę na wysokim poziomie, a Science przypomina mi magazyn kierowany do szarych mas, a nie do wąskiej grupy entuzjastów.
  • Odpowiedz
@Max_Rockatansky: ok, widzę, że nie doprecyzowałeś, po fotonie widzę, że szukałeś czegoś na zasadzie wyjaśnienia zjawisk i może paru nowinek. Nature i Science to magazyny gdzie publikuje się świeże wyniki badań + arty tego typu co wkleiłeś wyżej. Jeśli jednak dalej chcesz poczytać o wynikach badań, to zobacz sobie Physical Review Letters. Inny typ to np. Reviews of Modern Physics, gdzie zbierana jest wiedza z iluś lat badań danej dziedziny.
  • Odpowiedz
Nie wiem o jakim "Nature" piszesz. Jeżeli czasopisma o IF rzędu 30 są dla Ciebie mało wiarygodne to chyba nic nie będzie. Po za tym nie podałeś jaka tematyka Cię interesuje.


@WP84: Nature dwa razy odrzucało publikację Geima i Novoselova, w końcu wkurzyli się i wysłali ją do Science. Dziś jest to jeden z najczęściej cytowanych artykułów na świecie (ok. 31500 cytowań, to tak średnio ze 6 dziennie), a oni dwaj
  • Odpowiedz
@Max_Rockatansky: komentarz w ramach taktyka ( ͡° ͜ʖ ͡°) a z takich lżejszych to polecam i lubię czytać aeon.co - dużo fajnych materiałów pisanych przez profesorów z różnych uczelni, choć pojawiaja sie tez materiały publicystów naukowych itp.
  • Odpowiedz
@Max_Rockatansky: Ale beka z ciebie. Odrzucasz najbardziej prestiżowe czasopisma naukowe na świecie (Nature - jeżeli chodzi o multidyscyplinarność) xD, a zadowalasz się fotonem (z całym szacunkiem dla fotonu). xD
@aikonek: Dowodzisz implikacji w jedną stronę, a wyciągasz wniosek z implikacji w drugą stronę - argumentum ad ignorantiam. Co oczywiście nie oznacza, że w Nature nie znajdują się błędy. Są one po prostu mniej prawdopodobne ze względu na dość szczelne
  • Odpowiedz
  • 0
@jakubito Idź Pan z takim prestiżem. To czasopismo dla mas, które snobują się na bycie "oczytanym". Już po kilku wyróżnionych artykułach na głównej stronie widzę że pracują tam tęgie umysły od glovalnego ocieplenia i innych wątpliwych naukowo teorii.

Poza tym, nie liczy się ilość, a jakość.
  • Odpowiedz
@Max_Rockatansky: Jasne, chętnie poczytam twoje mądrości i twoje dowody na błędy w artykułach w Nature. Podaj numer czasopisma i artykuły w których są błędy i swoje dowody na to. Nature nie jest czasopismem dla mas, nie jest nawet czasopismem popularnonaukowym, tylko jest czasopismem naukowym. Foton raczej nie może się pochwalić takim statusem - to raczej czasopismo dla studenciaków. Zresztą wiedziałbyś o tym, gdybyś chociaż wiedział jak działa i co oznacza wskaźnik
  • Odpowiedz
@jakubito: nie no, tak tylko chciałem zaznaczyć, że nie można bezkrytycznie wierzyć w to, co jest napisane w Nature, bo różne wpadki się zdarzają. Sam recenzuję dziesiątki artykułów miesięcznie dla najróżniejszych czasopism (również z Nature Publishing Group), więc trochę wiem jak to wygląda. Ale oczywiście dałbym się pochlastać za posiadanie Nejczera w swoim dorobku - próbowałem z dwa razy do Communications, no ale dupa. :D zbijają do Scientific Reports, którego kryteria
  • Odpowiedz