Wpis z mikrobloga

Mirasy ratujcie bo oszukujo! Prowadzę sklep internetowy z częściami do aut i jakiś czas temu sprzedałem obywatelowi Rumunii towar za 950 Euro. Koleś wpłacił siano przez PayPal i napisał, że przyjedzie odebrać osobiście. Towar odebrał - zero problemów i po 2 dniach otworzył w PayPalu spór że nie dostarczyłem towaru. Przecież to rasowa wyjebka! Jak z tego wybrnąć skoro w opcjach rozwiązywania problemów mogę jedynie wpisać nr. przesyłki lub skan listu przewozowego a gość towar odebrał osobiście?
#paypal #oszukujo #allegro #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie
  • 29
Mam na monitoringu gościa gębę jak zabiera towar i co z tego??? Dla PayPala to żaden dowód. Co miałem jeszcze zrobić??? Pobrać jego odciski palców???
@Dejzon: Wystarczy pokwitowanie odbioru. Od czasów przekrętów nigeryjskich i ich pochodnych trzeba mieć na uwadze, że paypal bardzo łatwo blokuje środki na koncie, tak że było wpierw te środki przelać na konto.
wyślę cegłę pod adres wyjebkowicza


@Dejzon: po pierwsze wysyłki zagraniczne czasami w trackingu mają podaną masę, a po drugie gościu może nagrać unboxing, a po trzecie paczka może nie dojść przed zakończeniem sporu
@Wychwalany: Nie wiadomo o jaki sprzęt chodzi, cegła właśnie po to żeby masa pasowała.

Niech nagrywa. W tej chwili problem jest głównie z tym, że paypal chce numer paczki i nie przyjmuje normalnej dyskusji ani innych dowodów. Jak zaczną przyjmować rzeczy typu filmiki, to będzie można też pokazać maila w którym gość informuje o odbiorze osobistym i potwierdzenie wydania przedmiotu.